Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem be a csekket, ami jött a teszvesztől?

Figyelt kérdés
kaptam nemrégiben egy csekket, mondjuk mikor láttam, hogy jött, már rég lejárt a befizetési határidő, mert nem ott laktam éppen... 3000 vhányszáz Ft. Igaz, hogy tartozom, kb. 300 Ft-tal, és azt nem fizettem be, és akkor ebből most 3500 lett kb.? már nem is vagyok fent, nem is akarok, mert nem éri meg! Mi lesz, ha nem fizetem be? Egyszer csak békén hagynak!
2011. aug. 5. 20:51
 1/6 anonim válasza:
Ha nem fizeted be, akkor átadják egy végrehajtó cégnek az ügyedet. Az pedig behajtja rajtad a tartozásod, a kamatokat, és a végrehajtási költséget is. Először csak levelet küldenek, amiben felszólítanak, hogy fizess. Ha nem teszed, peres dolog lesz belőle, legvégső esetben ráterhelik a neveden szereplő ingó v. ingatlan vagyonodra, ha ilyen nincs akkor vonják a fizetésed x százalékát. Addig amíg le nem jár a tartozásod. Jelen esetben minden egyéb költséget is te fogsz állni.
2011. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos, se keresetem, se semmi nincs a nevemen, ráadásul a név, amivel beregisztráltam, nem a teljes nevem, csak becenév, ilyen néven embert nem találnak. Akkor?
2011. aug. 5. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
lakcím?
2011. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak az ideiglenes lakcímem adtam meg, nem az enyém a lakás!
2011. aug. 5. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Megtalálnak és feldarabolnak. Adósságkezelőkkel inkább ne akarj találkozni, az hogy naponta felhívnak csak a kezdet. A költségek pedig egyre nőni fognak. Nem úszod meg szerintem a számla kifizetését, de ne legyen igazam. Azért fél év múlva adj életjelet.
2011. aug. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát, eddig semmi :D
2011. szept. 4. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!