Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az adós szempontjából mi...

Az adós szempontjából mi történik amikor bedől a hitel?

Figyelt kérdés

Minden eset más, de most feltételezzük az átlag magyar adós esetét.

Az átlagos eset mondjuk legyen ilyen: 30-as házaspár, 2 gyerekkel. Vidéki városban, a munkahelyekhez közel, de a falun lakó szülőktől távol. A lakáshitel CHF alapú és 25 év futamidőre szól. A felvett összeg 9 millió, 2 millió önerővel. A háztartás jövedelme havi nettó 220 ezer, a törlesztő pedig épp elég a biztos bedőléshez, azaz nincs (már) árfolyamrögzítés, futamidő hosszabbítás stb. A lakáson kívül számottevő egyéb érték és megtakarítás nincs. A komplett családnak nincs lehetősége együtt visszaköltözni valamelyik nagyszülőhöz.


Na szépen körülrajzoltam szegény adósunkat és családját. Szóval mi történik velük?


2011. aug. 8. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Rába*nak! De nagyon! És garantálom, hogy mikor ez bekövetkezik, nem fognak többet hitelt felvenni.
2011. aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha itt tartanék, akkor egy kicsi albérletbe költöznék.

Örülnék, hogy van havi 220 ezres fizum. És utánanéznék, hogy a fizetésemből levonhatják-e a tartozást, mert a törlesztőt ugye nem fizetném.


A bedőlteknek többnyire nincs melóhelyük.

2011. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

20:46 Nagyon tartalmas komment volt, csak így tovább.


20:47 A bedőlés előtt a kisebb lakással mire mennek? A fizetést levonhatják, pontosan nem tudom ennek részleteit, de megtehetik a bankok. Emiatt bedőlés után az albérlet nem alternatíva, ugyan miből fizetnék?

2011. aug. 8. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben voltam bizonytalan, hogy a bankok milyen formában vonhatnak le a más bankba folyósított fizetésemből.

Ez végül is nem APEH tartozás.

2011. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Jelzálog esetén elsősorban a zálogtárgyből kell kielégítést nyerni, azt követően van helye egyéb végrehajtásnak. Egy hitel bedőlése és a zálog végrehajtása között elég sok idő telik el (van, hogy évek!), így lehet gondolkodni.


A végrehajtást követően a bank az adós jövedelmének a 33%-át tilthatja. Ez jelen esetben durván 70e Ft. Akkor is marad 150e Ft. Még akár abból is lehet eljutni valahova, főleg úgy, hogy eddig a jövedelemig akár spórolni is tudsz - ha már nem fizeted a hitelt, amíg a bank eljut a letiltásig (amely akár tényleg lehet 2-3 év is!), addig simán össze tudsz egy kisebb tőkét spórolni.

Emellett az ingatlanban addig lakni tudsz, amíg ki nem tesznek. Készülj erre az eshetőségre, de értelemszerűen addig ne fizess a lakhatásodért, amíg lehetőséged van arra, hogy "ingyen" tedd ezt meg...

2011. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

1. Inkasszó a bankban vagy más bankban lévő számlájukra, vagyis ha valamelyiken van pénz, azt akaratod nélkül a hitel törlesztésére vihetik el.


2. Ezután elárverezik a jelzáloggal terhelt ingatlant.


3. Ha a vételár fedezi a hitel összegét, a maradék az adósé, ha nem akkor a bank letilthatja a fizetésük egy részét a maradék hitel törlesztésére. Itt megint kettő eset van, egyik esetben a törvényileg előírt összeg elegendő a kamatrész törlesztésére, és a tőkerész törlesztésével együtt előbb utóbb elfogy a hitel. Ha ez nem jön össze, akkor akár örökre levonhatják a fizetéséből a törvényileg előírt maximumot.


És hogy az adós mit tehet? Albérletet kell kivennie. Én félek attól, hogy felmennek az egekbe az albérlet árak. Héjáknak nevezik azokat, akik az elárverezett ingatlanokra hajtanak befektetési célból, de én azt mondom a hitelesek szurkoljanak minél több héja legyen, mert ha több van, akkor nagyobb az érdeklődés az árveréseken, és többet adnak a lakásokért, ráadásul ezeket nagyon sokan ki fogják adni. Akár a bedőlt hitelesnek, aki benne lakott.

2011. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Bár már ott tartanánk.... Úgyis az lesz vége, árverezés, befektetők.Szerintem a legtöbb devizahiteles nyugtatón él manapság, legyen vége ennek a macska-egér harcnak.A frankot nem tudják megállítani, bár úgy tűnik nem is akarják:-(
2011. aug. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!