Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végzős diák vagyok, és február...

Végzős diák vagyok, és februárba bejöttek az iskolába a bankból hogy kapunk 2ezer ft-ot ha kiszórunk pár értesítőt de ehez be kell lépnünk a magánnyugdíjpénztárba. Páran be is léptünk. Milyen hátránya van ennek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 11:34
 1/8 anonim válasza:
100%

ez egy jo kérdés mert wan olyan bank külföldi ami kb 6000et fizet ha belépsz hozzájuk. plussz ha beajánlod egy ismidet kapsz 2000et fejenként. tiszta piramis játék. de mondjuk ha be tudsz oltani 10 embert akkor ugy még lowét is lehet keresni:))

hátránya nem naon wan. ök intézik a pénzed jol megforgatják és rengeteg pénzt keresnek te meg nem:)

2009. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Az előző válaszoló a magyar nyelv használójának szégyenfoltja. Nem tanultál meg írni???? Borzalmas!


A kérdezőnek: Minden pályakezdőnek kötelező belépni valamelyik magánnyugdíjpénztárba, úgyhogy semmiféle hátrányod nem származik belőle, előbb-utóbb úgyis meg kellett volna tenned!

2009. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként kötelező, tehát nem dönthetsz úgy, hogy nem lépsz be. Az, hogy pénzt adnak ezért, etikátlan, főleg, ha egy gyengén kamatozó pénztár adja. Viszont félévente válthatsz, úgyhogy ezt jó, ha tudod már most, és figyeled a mostani pénztáradat, milyen hírek lesznek felőle. Nem mindegy, hogy 10milliód vagy 40milliód lesz nyugdíjas korodra ugyanabból a pénzből.
2009. ápr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak, nem az ING-esekre gondolsz? Mekkora probréma volt ezzel kapcsolatban az iskolánkba. Egy nagy lehúzás az egész, de egy pár diák beválalta.
2009. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Ha ép ésszel gondolkodsz 700 Ft-nál többet nem kapsz egy óra szórólaposztással.
2009. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként kötelező magánnyugdíj pénztárba belépni, tehát így is, úgy is előbb utóbb választanod kell egy magánynyugdíj pénztárt.

A pénz, amit felajánlottak a "bank"-tól, azt valószínűleg egy üzletkötő tette, aki ügynöke a banknak és a saját jutaléka egy részét hajlandó visszaadni nektek, csak azért, hogy nála kössétek meg a szerződést. Ebben csak az az etikátlan, hogy félretájékoztatott benneteket és azt mondta, a pénzt a bank adja, de amúgy nyugodtan elfogadhatod, mert így is, úgy is választanod kell nyugdíjpénztárat.

2009. ápr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne bánd, mert úgyis be kellett lépned és még pénzt is szereztél. Ennek hátránya attól kezdve lehet, hogy el kezdesz dolgozni. Ha már így van, akkor olvass utána a www.pszaf.hu - n a nyugdíjpénztáraknak, de leghatásosabb ha egy összesítő grafikont nézel milyen hozammal zártak az elmúlt években. Ha amibe te léptél bele rossz helyen áll, akkor érdemes váltani, amint tudsz. Jelenlegi állás szerint AXA - Premium hozama a legjobb. Ha egyáltalán nem vagy képben, akkor kérj ki egy független tanácsadó véleményét, ezt ingyenes, ha nem ismersz ilyet, írj nekem egy telefonszámot és felkeres az enyém.
2009. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velünk is ezt csinálta az ING... szóróalpot osztottam 2000 ft-ért és beléptettek magukhoz. Anyum nagyon kiakadt.
2010. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!