Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha odáig jut egy tartozás,...

Ha odáig jut egy tartozás, hogy foglalnak, de írok egy papírt, hogy a lakásban minden a férjem tulajdona, akkor elvihetnek valamit?

Figyelt kérdés
A lakás apukám nevén van.
2011. aug. 12. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Téged, fedezetelvonásért és csalásért.

A börtönbe.

Ahhoz kicsit több kéne, mint hogy mikor már borul minden körülötted, akkor próbálsz ilyen trükkökkel élni.

Pl. ha az elmúlt pár évben albérletben laktál volna, és mikor kivetted, a bérleti szerződésbe belefoglaltátok volna, hogy a lakást bútorozottan adják ki, és ott minden a bérbeadó tulajdona, az már máshogy nézne ki.

Nem azután, hogy már foglalni akarnak!

2011. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Igazság szerint nem érdekli őket a sok lom a lakásban. Az értékes dolgokat viszik el, mint inkasszó vagy lakás, kutyát nem érdekel a bútor tudnillik használt bútor zéró érték !.
2011. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én fizetnék, csak nem tudok annyit, a bank nem hajlandó megegyezni velem. Ha nem tudod a részleteket ne kritizálj, még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe...
2011. aug. 12. 18:45
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
De egyébként már csak azért se úsznád meg ezzel, mert a házasság vagyonközösséget is keletkeztet, úgyhogy a férjed tulajdonát is lefoglalhatják minden további nélkül, hacsak azt nem bizonyítja, hogy az a tárgy az ő különvagyonába tartozik. Vagyis, hogy még a házasságkötés előtt szerezte.
2011. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a bútor érdekel, hanem a tv, számítógép, hűtő, mosogép ilyesmi...
2011. aug. 12. 18:47
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

"Ha nem tudod a részleteket ne kritizálj, még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe..."


Én nem, én nem veszek fel soha hitelt, addig nyújtózkodok, míg a takaróm ér.

Azért, mert te erre nem vagy képes, ne feltételezd, hogy mindenki olyan.

2011. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Meg utólag már mit akarsz ezzel?


Elsőnek igaza van, ezt már a legelején kellett volna tisztázni. Miután kiment a felszólítás, a kutyát nem fogja érdekelni. A saját kézzel írott papír meg nem ér semmit. Ahhoz legalább két tanús "papír" kell, vagy inkább közjegyzői okirat.

2011. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Anyukám meghalt tőle "örököltem" a hitelt. Remélem most már boldog vagy... Nem én vettem fel.
2011. aug. 12. 18:52
 9/13 anonim ***** válasza:
11%
elektronikai cikkeket sem foglalnak le, mivel évenként lenullázódik az értékük, nyugodj meg az a tied marad.
2011. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukám meghalt tőle "örököltem" a hitelt. Remélem most már boldog vagy... Nem én vettem fel."


Örökölt tartozást csak az örökség erejéig lehet behajtani.

Ha mondjuk örökölsz egy 6 milliót érő házat, amin van 10 millió tartozás, akkor a házat el lehet árverezni (elmegy mondjuk 4 millióért), akkor max. 2 milkát kell kifizetned, ha az öröklés idején annyira értékelték.

De le is lehet mondani az örökségről a hagyatéki tárgyaláson, és akkor nem örököltél volna se vagyont, se tartozást se.

2011. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!