Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtásra küldtek már anyuékn...

Behajtásra küldtek már anyuéknak papírt, DE a ház az enyém, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Röviden: Anyám és mostohaapám hiteleket vettek fel- nem jelzálog-, mostanra rengeteg tartozásuk van. Ha jönnek majd behajtani, a ház viszont az én nevemen van, anyáé "csak" az élvezeti jog, a házat nem vehetik el, ugye?


Elvégre nekem semmi közöm nincs az ő dolgaikhoz, a ház meg az én tulajdonom.

Még ha esetleg beírták a papírra anno a házat, mintha az az ő tulajdonuk lenne, akkor sem?


2011. aug. 13. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, akkor sem. HA a te neveden van -és volt is- akkor nem kell aggódnod.
2011. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, azon is volt. Köszönöm!
2011. aug. 13. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:
úgy tudom az ingóságokat (tv, számítógép stb.) viszont vihetik, kicsi rá az esély,h névre szóló számlára vetted. Esetleg egy időre átköltözteted máshová.
2011. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Ha a kérdező elmúlt 18 éves akkor nem vihetnek semmit. Ugyanis én nem vagyok köteles SEKNIT beengedni a SAJÁT lakásomba hiteles jogerős bírósági végzés vagy rendőrségi felszólítás hiányában. Pedig a behajtás a szülők nevére lesz, nem a gyerekére.

2011. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a bírósági végrehajtót nem engeded be, az visszajön rendőrrel még aznap, ne félj. És mivel az adós bejelentett lakcíme nyilván ugyanott van, ahol a tulajé, be is fog jutni ha akar. Akár úgy, hogy lakatossal letöreti a zárakat.

Behajtó/követeléskezelő cégnek viszont semmi joga nincs, ezek nem keverendők össze a végrehajtóval. Na ezeket el lehet küldeni a fenébe. Kérdés, hogy kinél tart az ügy.

2011. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Nem.

Ha te nálam laksz, hozzám vagy bejelentve akkor én NEM vagyok köteles beengedni jogerős végzés nélkül senkit. Megmondom, hogy nem vagy itthon keressenek máskor.

HA van egy jogerős végzés akkor be kell.

Továbbá az én lakásomból nem fognak semmit lefoglalni azért, mert te nálam laksz.

2011. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit el vagy tévedve, dehát ne nekem magyarázd, majd a végrehajtónak, ha ilyen helyzetbe kerülsz.


A végrehajtási törvény szerint:


86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.

(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.


Az, hogy te hozzájárultál ahhoz a bejelentő lapon, hogy hozzád valaki bejelentkezzen, már elég ahhoz, hogy minden joggal azt feltételezhessék, hogy ott minden az adós tulajdona.

Ha nem úgy lenne, azt neked kell bizonyítani nekik névreszóló számlával.

2011. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez fura ..ezek szerint ha én kiveszek egy albérletet amely teljesen fel van szerelve lakhatás szempontjából ,ide értve a TV, rádió, hűtő. internet , bútorok,stb.. és én csupán a ruháimmal költözködöm -lefoglalhatja a végrehajtó???

Ez marhaság.

2011. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Igen, pontosan erről beszélek.

Van a törvény meg a gyakorlat...

2011. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!