Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 20 éves vagyok és szakiskolába...

20 éves vagyok és szakiskolába fogok járni. Én is vehetek fel diákhitelt vagy csak a felsőoktatásban résztvevőkre vonatkozik? Ha igen akkor ezt nem érzitek igazságtalannak? Nekem nincs jogom ahhoz, hogy könnyebb legyen szakmát tanulnom?

Figyelt kérdés
Szüleimtől segítséget nem várhatok, párom szülei előtt meg így is kínosan érzem magam mert nem tudok egy fillért sem adni nekik ők mégis segítenek.
2011. aug. 15. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Csak a felsőoktatásra vonatkozik. És nem, nem érzem igazságtalannak. Sőt valójában még azzal sem értek egyet, hogy egyetemisták felvehetik, mert egy 18-20 éves gyerek még felelőtlen, sokan nyögik már a diákhitelt, amiből suli alatt dőzsöltek, holott minimális munkával megkereshették volna azt a pénzt. Most törlesztik a lakás- és autóhitel mellett, esetleg munkanélküliből, gyesből.


Menj el dolgozni (igazából a nyár lett volna erre a legalkalmasabb, de már mindegy) és abból tartsd fenn magad, sokkal jobban jársz.

2011. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazat adok neked én se vagyok jó véleménnyel a diákhitelről. Dolgoztam volna nyáron de minden héten azt ígérték, hogy jövő héten jövő héten, további 7 helyről ahova jelentkeztem pedig nem jeleztek vissza. szakmát fogok tanulni és a gyakorlatom már szeptembertől kezdődik reggel 6-tól délután 2-ig hétköznap és szombaton is. 10 napból 7 napon dolgozni fogok 3 napot pedig iskolában töltök. Ezért viszont várhatóan csak a minimálbér 20%-t fizetik ki. Ez a felső határ. Emellett tervezek még diákmunkára is elmenni de nekem is 24 óra egy nap. Amit pedig a gyakorlatom során keresek elég elenyésző bár tény, hogy több mint a semmi. Amúgy véleményem szerint egy 18-20 éves embernek illik olyan szinten lenni, hogy felelősségteljesen tudjon dönteni. Én nem tartom magam gyereknek. És aki ismer szintén felnőttként kezel nem tinédzserként. Tény, hogy nagyon sok mindent nem tudok még az életről nem is álltatom magam azzal, hogy igen. Sok élmény és pofon hátra van. Vannak helyzetek amik komolyabbá teszik az embert, ebbe most nem mennék bele. Én nem piára, meg bulikra, cigire kell az a pénz hanem megélhetésre. Nem gondolkoztam volna el rajta, hogyha nem lennék most elkeseredve. Tisztában vagyok a következményeivel teljes mértékben. Tényleg köszönöm a válaszodat, értékes volt számomra és egyet is értek Veled.
2011. aug. 15. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen az a melós élet, és még neked csak most kezdődik...:D
2011. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!