Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri felvenni a diákhitelt?

Megéri felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha olyan szakon tanulsz, ahol jó eséllyel fél millát fogsz keresni, és nem okoz majd gondot 1-2 év alatt visszafizetni, akkor nem olyan nagy baj, ha felveszed és elvered. Ha viszont mondjuk tanár leszel, 90 ezer nettóval, akkor botorság.

Ha van egy jó ötleted mondjuk vállalkozásra, akkor érdemes vállalni a kockázatot és belefektetni a pénzt. Így fialni fog, és talán még diploma előtt vissza fogod tudni fizetni.

De alapvetően okosabb dolog a megélhetésedre máshogy előteremteni a pénzt, mondjuk diákmunkával. És inkább diákként összeszorítani egy kicsit a nadrágszíjat, mint később lakás-, autóhitel mellett törleszteni a diákhitelt, amikor esetleg már 1-2 gyerek is sír a szobában.

2011. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
megéri, ha nem nagyon tudod kifizetni a tandíjat - én 180e ft tandíjat fizettem diákhitelből 6 félévig és most kb 4000 ft-ot fizetek vissza törlesztésként havonta - nem vág földhöz, pedig nem dolgozok, hanem gyesen vagyok kisgyerekkel
2011. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De második, ugye tudod, hogy a 4 ezer csak addig annyi, amíg el nem kezdesz dolgozni, onnantól a fizetésed kb. 12%-át kell fizetned (tudom, hogy alacsonyabb van írva, csak azt a bruttóból számolják!). És minden évben az előző évi fizetésed veszik alapul. Azaz ha egy 300 ezret kereső munkakörben dolgozol, de egy év múlva minimálbéres leszel, a 300 ezer 12%-át kell kötelezően fizetned, ami a minimálbérnek már a fele! Tudom, hogy sarkított példa, de így szemléletesebb.
2011. szept. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na tehát, igazából még nem nagyon tudom, hogy mennek a dolgok, majd még utána kell járnom.

Nem tandíjra kéne a pénz (államin vagyok), hanem konkrétan egy autóra+benzin, mert egy jó 2 órányira leszek az egyetemtől. Emellett még kell a sporttevékenységemre is, továbbá a szórakozás részhez is.


Hogy is működik:

Csak akkor kell elkezdeni törleszteni, ha van munkám? Ha abbahagyom az egyetemet, akkor utána egyből egy összegben kell visszafizetni? Mennyi pénz igényelhető fél évente? Akkor ugye a törlesztőrészlet igazodik a fizetésedhez? Ha jól tudom kamatmentes, igaz ez?

2011. szept. 1. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Na autózni meg szórakozni felvenni a legnagyobb botorság.


Csak akkor kell elkezdeni törleszteni, ha van munkám?

Nem. A jogviszonyod megszűnése után van 4 hónap türelmi idő, aztán el kell kezdened törleszteni. Akkor is, ha munkanélküli vagy.


Ha abbahagyom az egyetemet, akkor utána egyből egy összegben kell visszafizetni?

Nem. Van egy havi minimum összeg, első évben a mindenkori minimálbér x%-a, utána az előző évi jövedelmed alapján állapítják meg.


Mennyi pénz igényelhető fél évente?

diakhitel.hu


Akkor ugye a törlesztőrészlet igazodik a fizetésedhez?

Többé-kevésbé igen. De nem az aktuális, hanem az előző fizetésedhez. Ha munkanélküli voltál, akkor meg a minimálbérhez.


Ha jól tudom kamatmentes, igaz ez?

Nem. 8.5%-os kamattal hirdetik magukat, de mivel napi kamatjóváírás van, a valóságban az éves kamat 15% körüli. Ha gyesen vagy, igényelheted, hogy arra az időre az állam átvállalja a kamatokat tőled.


Summázva: először is olvasd át tüzetesen a honlapját, másodszor pedig gondold alaposan át. Ha minimum összeggel törleszetesz, a felvett összeg sokszorosát fogod visszafizetni. Csak úgy éri meg fölvenni, ha utána max. 5 év alatt visszafizeted.

Harmadszor pedig ilyen butaságokra ne vedd fel. Ez nem ingyen pénz, később keményen meg fogsz dolgozni érte. Inkább vállalj most munkát és fedezd abból a költségeid. Ha meg nem tudsz megvenni magadnak egy autót, akkor buszozz vagy költözz kollégiumba.

2011. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, igazából, ha minden jól megy és lesz ösztöndíjam, meg úgy heti szinten 1-2 alkalommal tudok melózni, akkor azért szépen össze lehet szedni a pénzt.
2011. szept. 1. 13:37
 7/8 anonim válasza:
Hááát.. csak akkor, ha tényleg szükséged van rá. Én nagyrész hülyeségekre költöttem, és most bajban vagyok a visszafizetéssel.
2011. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Már az életed hajnalán rabszolgává akarsz válni??? Sajnos a mai világban elnevezett hitel= rabszolgaság előreláthatólag 10-40 évre.
2011. szept. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!