Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadók, ha 10m-s...

Hiteltanácsadók, ha 10m-s hitelembe befizetek 3m-t, akkor kb. mekkora törlesztőcsökkenésre számíthatok, tól-ig?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy függ sok mindentől, így nem lehet konkrétan megválaszolni, de mégis egy hozzávetőleges %-ot tudna írni valaki? A leg rosszabb és leg jobb helyzetet is számításba véve. Ezért írtam a "tól-ig"-ot.
2011. szept. 4. 15:58
1 2
 11/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Hát szerintem pedig nem akkor kellene kiváltani egy hitelt, amikor jó periódusában van, mivel most csökken a Frank, csökkenő a törlesztő, lehet 1-2 hónap múlva amikor megáll és beáll a 220-230 közé, akkor megéri, de én ezzel is vitatkoznék, nem mindenkinek éri meg, aki 160 felett vette fel, szerintem még mindig nem olyan drága, mint a Forint, a másik pedig, hogy ahogy csökken a CHF, csökken a kamat is. És nem éri meg kiváltani másik bank hitelével, hanem ugyanannál a banknál kell rákérdezni, hogy át lehet-e forintosítani, általában ez olcsóbb dolog, mint a hitelkiváltás.
2011. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom melyik országban élsz te, de itt még a forint alapú hitelek kamata se csökken akkor se, ha a jegybanki alapkamat lejjebb kúszik, ellenben a megtakarítások és a bankbetétek kamata viszont kisebb lesz. Hidd el a bankok meglévő hitelszerződéseknél nem fognak kamatot csökkenteni, ha már egy kamatmértéket megszabtak, maximum emelni fogják azt. Ráadásul mint már említettem az országkockázati felár igen magas, ezért a honi kereskedelmi bankokat drágábban hitelezik, ezért minden deviza alapú hitel drágább. Persze a kiváltás mindig egyedi dolog, van olyan eset, hogy nem éri meg....
2011. szept. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja és még egy gondolat, pont akkor érdemes kiváltani a devizahitelt forint alapúra, amikor a svájci frank árfolyama alacsonyabb, mert így kevesebb veszteség realizálódik.
2011. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kiváltani nem szeretnénk, ugyanis az volt a lényeg a felvételkor is és még most is, hogy a törlesztőrészlet minél alacsonyabb legyen.

Ha ft alapú hitelt vettünk volna fel, akkor kb. 80eft lett volna a havi fizetendő összeg. Ehhez képest így, hogy frankban vettük fel, mióta fizetjük ( 4 éve ) még csak most augban értük el ezt az összeget egy alkalommal. Utóbbi két évben 60-65eft-ot fizettünk, előtte pedig még ennél is kevesebbet. Tehát azt hiszem, igen sok pénzt takarítottunk meg még így az árfolyamingadozással is.

És ami a jó hír: épp most, miközben írom a kommentet, most jelentették be a híradóban, hogy a franknál árfolyamkorlátot vezettek be. 275-ös euro esetén nem lehet magasabb a frank 229-nél.

Viszont ha még lentebb megy a frank, márpedig ezek alapján fog, akkor nem is lesz 10m a hitel, tehát még jobban fog "mutatni benne" a 3mft. :)

2011. szept. 6. 18:59
 15/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

1.Budapesti vagyok és a hitelünk kamata két év alatt 0,5%-t csökkent. Lehet, hogy ez azért van mert tudok jó bankot választani, de lehet, hogy csak szerencse, én előbbiben hiszek.

2.Ha a CHF árfolyama alacsonyan van. Én úgy gondoltam ezt írtam, hogy most nem kellene kiváltani, amikor még esik a frank, de ezek szerint rosszul fogalmaztam.

2011. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!