Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! A következő dologra...

Cliff Barnes kérdése:

Üdv! A következő dologra lennék kíváncsi BAR listával kapcsolatban. Ha valakit felraknak BAR listára, ezt követően küldenek még fizetési felszólító levelet, hogy 15 napon belül rendezzem a tartozást?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, attól hogy felkerülsz a KHR listára (már egy ideje nem bárnak hívják) a tartozásod nem szűnik meg, aktív khr-es vagy addig, amíg ki nem fizettél minden költséget, utána a jelenlegi szabályozás szerint még 5 évig passzív állományban vagy. Tehát igen, kaphatsz utána is felszólító levelet, amíg ki nem egyenlítetted a tartozásod.
2011. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy rendezni kell ahhoz, hogy passzív legyen valaki, így "csak" 1 évig van fent az ember. De nekem a felszólító levél tartalma érdekes. "Hagyományos" formájú, és tartalmú, hogy amennyiben nem kerül rendezésre 15 munkanapon belül, továbbküldik az adataimat ide és ide. Ha valakit felraktak már, akkor utána már máshonnan küldik a levelet, más tartalommal, szöveggel. Nem tudom, hogy a megfogalmazásomból ki lehet-e hámozni mi a problemám. (amúgy a dolog rendezve van már)
2011. szept. 6. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:

nyilván a követeléskezelő cégtől kapsz továbbra is levelet, akkor már nem a banktól, hiszen eladták a paksamétádat, és igen, írhat olyat, hogy ha nem rendezed x időn belül, akkor átadja a végrehajtónak, bíróságra viszi az ügyet, a bírósági végrehajtóval egyeztethetsz majd stb. Megfogalmazás kérdése.


Ha jól értettem a kérdésed a kiegészítés alapján. Egészen az utolsó fillér rendezéséig levelezgethet. Viszont ha már rendezted, akkor nem értem, miért merült fel a kérdés, de nincs is hozzá közöm.

2011. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy a felszólító nem a behajtástól jött, hanem a közp.-i banktól, de már eme levél érkezte előtt feltettek. Felmerül a kérdés, hogy esetleg idő előtt, jogtalanul. Ezért érdekelt volna, hogy a KHR listára feldobás után, honnan érkezik a levél, hogy behajtsák a be nem fizetett összeget. Arról nem is beszélve, hogy a szóban forgó banknál, hitelképes vagyok a rendszer szerint, nem mondák fel a szerződésem. Namármost, ha passzív listás az ember, akkor ez nem igazán lehetséges.
2011. szept. 6. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!