Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha eladom a házam, de nem...

Ha eladom a házam, de nem elég rá az ingatlanfedezet az árfolyamváltozás miatt, akkor csak úgy adhatom el, ha rendelkezésre áll a különbözet, és kifizetem, vagy a különbözetet letörleszthetem e a banknak?

Figyelt kérdés
4 év alatt már 4 milliót befizettünk, most szeretnénk a lakástól megválni, de sajnos az árfolyam különbözet miatt legalább másfél milliót rá kellene fizetni... milyen megoldás létezik?
2011. szept. 6. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Nincs más megoldás, az ingatlan eladást a bank ellenjegyzi, a foglalóból le kell tudnod venni a hitelt.

Ha nem tudod, akkor a foglaló kétszeresét adod vissza a vevőnek.

NINCS MEGOLÁS!

Ezzel szív a fél ország.

2011. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszike! Hát elkeserítő hogy otthon mik vannak... ha egyszer megszabadulunk a lakástól valahogy magyarországon hitelt soha többet!!!
2011. szept. 6. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az első baromságokat beszél


menj be a bankodba és beszéld meg velük, a bank engedélyével eladhatod az ingatlant, de a maradék összegre kell megoldást találni, pl egy adósságrendező hitelt, ha a fizetésetek elég hozzá

2011. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Eladod a házad, és a különbözetet fizeted tovább hitelként!
2011. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát az nagyon jó lenne ha lehetőség lenne erre. Köszönöm szépen a válaszaitokat! Azért egy kis remény most ébredt bennem...
2011. szept. 6. 21:16
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Felhívtam ma a bankot, és azt mondták, hogy nem lehet eladni a lakást, ha nincs meg a különbözet a kezemben. Tehát nem lehetséges az eladás úgyhogy a különbözetet tovább törlesztem :(

Az egyetlen megoldás szerintük az árfolyamrögzítés...

2011. szept. 7. 16:25
 7/10 anonim ***** válasza:
:-S De gáz! Melyik bank? Vajon mindegyiknél ez a helyzet?
2011. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
CIB Bank. az egyik legrosszabb szerintem... :(
2011. szept. 8. 15:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 2.!

Nem baromság, sajnos saját tapasztalat. A Unicredit csak így engedte értékesíteni, azt mondták minek vettem fel a hitelt. Csókoltatlak seg-gfejkém.

2011. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, most olvasom, hogy igazam volt !

Akkor csókoltatlak duplán fasz-fejkém.

MÉgis mit gondolsz más is akar szenvedni? Va-lag.

2011. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!