Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kislányomnak szeretnék a...

Kislányomnak szeretnék a bankszámlájára minden hónapban pénzt rakni. Na de forintba vagy euróba legyen?

Figyelt kérdés
Még csak most fog megszületni, de minden hónapban szeretnék neki rá pénzt rakni és megkapná 18 éves korában. Forintban vagy euróban érné meg jobban?
2011. szept. 14. 15:06
 1/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Szerintem Forintban/mivel ebben kapod a fizetést és minden egyes váltás pénzt von el tőle/ és ne bankszámlára, hanem olyan megtakarításba ami legalább kamatadómentes/kivéve, hogyha szeretsz kamatadót fizetni/ + ne 18 éves korában, hanem 19-24 éves koráig visszaosztva, amikor is ténylegesen szüksége lehet erre, akár Főiskolára,Egyetemre, vagy életkezdésre.
2011. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eurot most nem javaslom, chf-et sen, de a forintot végképp nem, túl könnyű spekulálni ellene, dlés 18-20 év múlva, ha addig nem esik szét az eurozóna, akkor nem is forintunk lesz :)
2011. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na hát akkor mégis milyen pénznemben rakjam rá az összeget? :)
2011. szept. 14. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem javaslom a bankot, pláne, ha hosszútávra szeretnél pénzt megtakarítani a kislányodnak (ami igen dicséretes és szükséges).

A forintot én nem írnám annyira le. Azért nem, mert még mindig értékállóbb, mint a forint. De ez egyéni meglátás kérdése.

Én még forintban kezdtem takarékoskodni a keresztlányomnak anno 5 éve, de ma már nem biztos, hogy így járnék el. Biztos viszont, hogy jó helyen kezdtem el a megtakarítást, ezt a hozamértesítők is igazolják a válságos időszakban is +8%-os hozam! :)

2011. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az én meglátásom, hogy mindig az fog a leginkább emelkedni, amibe akkor fektetünk ha gyenge. Melyik ma az egyik leggyengébb pénz? Hát a forint.
2011. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor milyen formában és hogy takarítsak meg neki, ha nem bankban? Bocsi, de ezekhez nem nagyon értek :)
2011. szept. 15. 06:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha majd megszületik úgy is kaptok papírt,hogy van startszámlája,amit az állam ad neki,na mi bementünk egy bankba és ott nyitottuk meg nekik,majd havonta egy bizonyos összeget utaltatunk rá,az állam is tesz hozzá meg még kamatozik is.Majd az értesítőben minden benne lesz.De a neten is utánanézhetsz,biztos találsz róla pontos infot.
2011. szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A Start számla egy jó dolog, ha nincs más megoldás, az Állam hozzárak 10%-t, de milyen áron? Az egyik, hogy nem adnak mellé kamatot vagy keveset, a másik pedig, hogy mindent megszabnak mit és mikor lehet vele tenni.

Startszámla lényege: 18 éves korában megkap a gyerek X Ft-ot. És akkor mihez kezd vele?


Megtakarítás: nem ad hozzá az állam semmit, de cserében nem is vár el semmit, hogy ki mikor hogyan nyúl hozzá.

Az első rész a középiskola: 14-19 éves korig általában


Start számla: nem lehet hozzányúlni


Megtakarítás: 14 és 19 éves kora között is ki lehet vonni belőle, pl. ha az iskola szervez egy külföldi utat, vagy cserediák programot, +órákra, szakkörökre, SPORTRA!

A középiskolák nagy része és körülbelül a diákok fele tanul nyelvet, ez sem 2 fillér.


Összegzésben, ha valaki rugalmasan és megtervezve szeretne adni valamit a gyermekének, akkor a megtakarítás jöhet szóba pl: Union, Aegon, K&H, Aviva, Uniqa, Generali, stb, ezek közül ki kell választani azt amelyik személyre szabottan a legjobbat tudja nyújtani.


Vagy ha valaki 18 éves korában a gyerek kezébe szeretne adni X Ft-ot , akkor start számla valamelyik banknál.

2011. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!