Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vertek már át valakit hasonló...

Vertek már át valakit hasonló módon? Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Azért írom le a történetem, hogy mások ne járjanak így illetve mert kíváncsi vagyok mennyire elterjedt az ilyen csalási módszer, járt-e már más is így vagy hasonlóan. Egy magyar internetes portálon árultam a telefonom és rám írt Nigériából egy nő angolul, aki a fiának akarta megvenni a telefont elég jó 2-3 szoros áron. (már itt gyanakodni kellett volna) Egy "Dundee bank of Canada" nevű bankon keresztül akart fizetni, ami egy Paypalhoz hasonló rendszer. Elvileg úgy történt volna az üzlet, hogy én feladom a telefont és elküldöm a banknak a nyomonkövetési számot, és ők küldik a pénzemet. Ehelyett kaptam egy e-mailt a vevőtől és a banktól, melyben az áll, hogy 500 euro alatt nem tudnak nemzezközileg utalni. A nő 273 euroért vette meg a telefont és azt akarták, hogy én fizessek be erre a "számlára" 227 Eurot a "Westen Union" keresztül, majd ők utalják a pénzt 2 órán belül(500Eurot), ami megint feltűnő. Ezek után megírtam nekik, hogy nem fogok nekik pénzt fizetni. Erre ugyan azt hajtogatják mint eddig (hosszú hivatalosnak tűnő levelekben), de pénzt még nem láttam és nem fogják fel, hogy tőlem nem kapnak egy centet sem.(sőt még a nő említ ilyet a levélben, hogy nem akarja jogi útra vinni a dolgot mondhatni még nekik állt feljebb) Rafináltnak próbáltak tűnni, először azt írták megpróbálják feloszlatni köztem és a vásárló között a problémát, de végül a "Bank Manager" is azt írta, hogy átmeneti hiba miatt min. 500 Eurot tudnak utalni... és az egyik e-mail-jük végén azt állt, hogy "Mr. Albert Einstein-Dundee Bank Zonal Manager" WTF ? Ilyen mondom nincs a világon. Lényeg, hogy jól csőbe húztak. Lehet ilyenkor valamit csinálni vagy valahol jelenteni ezt az esetet ? Járt-e már valaki hasonlóan ? Ha igen, annak az esetnek mi lett a vége ? Előre is köszi a segítséget.
2011. szept. 20. 19:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[link]

ez a csodálatos bank honlapja :S

2011. szept. 20. 19:56
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ez a nigériai sztori kb.5 éve megy.Ma is volt egy ilyen kérdés.Azt hittem már mindenki ismeri
2011. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb. 6 éve van "nigériai csalás", csak ez most kisstílű, eddig milliós tételekben ment.
2011. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amíg lesznek hiszékeny, becsapható emberek, lesznek akik kihasználják.
2011. szept. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mikor történt ez?


!!!

Azonnal vedd fel a kapcsolatot a szállító céggel és közöld velük, hogy csalás történt és sztornó a csomag!

!!!


Ezt úgy hívják: Nigériai csalás

Keress rá: 419 Nigériai csalás

2011. szept. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Aki ezeket elhiszi az meg is érdemli...
2011. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak Google-be be kell pötyögni a "Nigériai csalás" kifejezést...

Amúgy én is már vagy 10 ilyen kérdésre válaszoltam, a lényeg, hogy ne utalj és ne postázz semmit se Niggeriába! Ha esetleg mégis IQ 60-as debil vagy és postáztál valamit, akkor vedd próbáld meg visszafordíttatni a csomagot.

2011. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem sokat bukok rajta szerencsére, elméletileg holnap jön meg neki a csomag, de ha visszafordítom akkor ki kell fizetni megint a postaköltséget???
2011. szept. 21. 06:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Eh, én naponta kapok angolul szerényen tudó ismerősöktől e-mailt, hogy nyertek egy lottón és nézzem meg, hol lehet felvenni a milliárdokat... Jellemzően olyan lottón, amin soha nem játszottak...


A magyarul Svindlerek címen futó sorozat mottóját érdemes szem előtt tartani a csábító ajánlatok esetén: "Ami túl szép, hogy igaz legyen, az rendszerint az is."

2011. szept. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A bank első blikkre valódinak tűnik, viszont kérdés, hogy a banki e-maileket tényleg tőlük kaptad-e. A Western Union-t komoly bank nem használná nemzetközi utalásokhoz.

Szerintem nekik is írj a honlapon keresztül.

2011. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!