Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek, ha pénzre van...

Mit tegyek, ha pénzre van szükségem de minimálbéren vagyok bejelentve és nem kapok személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredtem, mert rendbe szerettem volna tenni az életem és bíztam benne, hogy kapok szabad felhasználású személyi hitelt,mert minden feltételnek megfeleltem, de nem kaptam sajnos, és most tanácstalan vagyok. segítsetek offolás nélkül ha kérhetem. köszönöm
2011. szept. 28. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérj ismerőstől. A továbbiakban pedig takarékoskodj, tegyél félre minden hónapban, pont az ilyen helyzetek elkerülése érdekében.
2011. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
anyám is minimálbérre van bejelentve és 300 ezret kapott volna.nem tudom melyik bank volt.meg az tse hogy neked mennyi kell.:)
2011. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
takarékoskodnék, de nagyon nehéz, pedig nem élek fényűző életet, és nem vásárolok luxuscikkeket... csak "élek", ha ez érthető kifejezés...ismerőstől nem kérek, amit én b-sztam el azt nekem kell helyrehoznom is, nem keverek ebbe bele semmit. gyerek fejjel hülye voltam és eszméletlen nagy hülyeséget csináltam, de szeretném helyretenni a dolgokat a lelkiismeretemmel együtt és ehhez sajnos most egy 800 ezer ft körüli összegre lenne szükségem. hát ezért vagyok tanácstalan, de utána járok még a dolgoknak. de szerintem ha az egyik bank nem ad akkor a másik sem fog, vagy rosszul látom ?
2011. szept. 28. 19:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzt egy bank se fog adni. Viszont, ha tudnád törleszteni, akkor félretenni is tudnál. Szerintem kezdj el takarékoskodni, mert más lehetőséged nem nagyon van ha ismerőstől nem akarsz/tudsz kérni.
2011. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
minimál béren vagyok bejelentve, és egyébként ügyvezető vagyok egy építőipari de mégis családi jellegű vállalkozásban, szóval megértenék a problémámat és adnának is pénzt... vagy kivehetném magamnak a bankból mert a pénzügyeket én intézem... de ezt nem tehetem és nem is fogom megtenni, mert a becsületem minden pénznél többet ér és ha bele rohadok is előteremtem azt a pénzt tisztességes dolgozó emberként. az ügyvezető szó annyit takar hogy: ugyanúgy betonozok, ugyanúgy megcsinálok mindent amit az alkalmazottaknak kell, csak mellette még a papírmunkát is végeznem kell és rohangálnom kell okmányirodába, ide-oda... szóval nehéz a dolog mert nincs időm :S mindemellett esti tagozaton suliba járok... sz*r a helyzet de kellően makacs vagyok ahhoz hogy megoldjam a dolgokat, ha tudtok jó tippeket megköszönném, de már a válaszotok is sokat segített a gondolkodásomban, köszönöm.
2011. szept. 28. 20:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Minimálbérre nem kapsz, de ez érthető is, hiszen nem éri meg a banknak kihelyezni az összeget.

De mivel azt írod, hogy ügyvezető vagy, feltételezem, hogy azért zsebbe megy még mellé. Vagy keress egy jobban fizető állást.

2011. szept. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy ha ügyvezető vagy, akkor feltételezem, a tulaj megbízik benned. Az nem menne a becsületed rovására, ha kérnél tőle kölcsönt. Valószínű még adna is. Aztán a fizudból levonja.
2011. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Személyi kölcsönnek iszonyú magas a kamata, ezért rosszabb lesz a helyzet vele pár év múlva, mint most. Pontos részletek nélkül, de mire kellene az összeg? Valamit rendezni belőle? Biztos megéri miatta ilyen rossz üzletbe verni magadat?
2011. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Előre bocs. (természetesen dicséretre méltó, hogy elbarmoltál valamit és Te akarod helyrehozni, bár mindenki így állna hozzá). Viszont ezt nem tudom szó nélkül hagyni:

1., "minimál béren vagyok bejelentve, és egyébként ügyvezető vagyok"

2., "a becsületem minden pénznél többet ér"

Csak én érzek önellentmondást a két pont között?


Személyi hitel tényleg nem a legjobb ötlet. De, ha beszélnél a főnőkkel és bejelentene normálisan (egy pár hónapra legalább) rögtön kaphatnál hitelt. Viszont a személyi kölcsönöknek elég magas THM-jük van, amit elbarmoltál azt nem tudod részletekben törleszteni? Mondjuk 10%-os kamattal, és akkor még bőven a személyi kölcsönök szintje alatt vagy...

2011. szept. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
na jó. őszinte leszek, itt úgysem válhat publikussá semmi elméletileg... 120-at kapok kézbe, nem tartok el senkit, nem kell rezsit fizetnem csak a mobilomat kell fizetni de az max 10 ezer ft. a főnököm az apám. és úgy sikerült ügyvezetőnek lennem hogy rengeteg dolgot megtanított nekem, tapasztalódtam, okosodtam és ténylegesen felnőttem azt hiszem és egyik nap mondta hogy szeretné ha elvállalnám. és igent mondtam. apum anyagilag szarul áll jelenleg, másrészt meg nem az ő dolga hogy kihúzzon engem a sz*rból. ha most nem magam oldom meg ezt az ügyet akkor soha nem tanulok a hibáimból. a hitel azért lett volna jó ötlet, mert tiszta lett volna a lelkiismeretem, tudtam volna fizetni gond nélkül, és ha valami gond van CSAK engem vehetnek elő. értitek ... :/
2011. szept. 29. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!