Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztésnél van arra...

Végtörlesztésnél van arra esély, hogy az egyik banknál lévő svájci frank hitelt már bank forinthitelével váltsak ki?

Figyelt kérdés
Vagy jobb, ha annál a banknál váltom ki, ahol felvettem eredetileg? (lakáshitel, rendesen törlesztve, de minimális önerő lenne csak most is). vagy a kamatokban nincs igazán különbség? a bankoknak megéri átvenni másik banktól a (rendesen fizető) ügyfeleket?
2011. szept. 29. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ügyyintézésileg egyszerűbb ott felvenni a forinthitelt is ahol a frankhiteled volt,de nyugodtan mehetsz más bankokhoz is.
2011. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én ezen gondolkodom. miért egyszerűbb annál a banknál, ahol a jelenlegi hitel is van?
2011. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert nem kell levenni a jelzálogot és átiratni egy ymásik bank nevére, csak az összeget módosítják.
2011. szept. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

aha, köszi!

akkor ez egy pont a meglévő bank számára :)

2011. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bank érdeke elvileg, hogy nála vegyed fel a forinthitelt. Ha kínálják a fix árfolyamon a hitelkiváltást -olvastam hogy van olyan bank aki fogja, ha jól olvastam- (tehát nem csak új hitel felvétele lenne, akkor mindkét félnek jó.
2011. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kell, hogy legyen ilyen lehetőség, mert arról beszéltek, hogy hitelezési versenybe kezdhetnek a bankok. (Bár a kartellezést jobban el tudom képzelni róluk)
2011. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem sokkal kisebb macera ha ugyanott veszed fel, úgyis új szerjődés, KJO, értékbecslés, jövedelemigazolás, stb. kell. Érdekes lesz amúgy hogy próbálnak-e majd egymás alá vágni a bankok, szerintem jó magas kamatok lesznek...
2011. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

jelenleg nincs a piacon (egyet leszámítva) olyan termék, ami a kedvezményes hitelkiváltásra adna megoldást forint alapon.



A gond a következő:


Jelzálog jogot csak akkor tud a bank a lakásodra tenni, ha azt az előző bank már levette onnan. Azt meg csak akkor fogja, ha kifizeted a hitelt.


Jelzálog fedezet nélkül, meg nem fogsz hitelt kapni.


ez a 22-es csapdája. :-)

2011. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van rá esély. De még a bankoknak nics konkrét forinthitel ajánlatuk a végtörlesztésre. Egyenlőre nem tudni milyen feltételeket kérnek, nem biztos hogy kell értékbecslés, lehet az eredetileg felvett összeg alapján adnak hitelt, konkrét dolgot még nem tudni, majd jövő héten talán elindul a dolog.
2011. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mert nem kell levenni a jelzálogot és átiratni egy ymásik bank nevére, csak az összeget módosítják."


ez azért nem így van... új hitel lesz, új devizanemben. egyértelmű, hogy törölni kell a jelzálogjogot és újat kell bejegyezni....


ha megfelelsz mostanság adósként, az ingatlanod nincs a forgalmi értéknél feljebb terhelve, akkor érdemes körülnézni és a legolcsóbb bankot választani...


Ha a mostani jövedelmed alapján nem lehetsz adós, akkor viszont a bankod adhat engedményt a jelenlegi hiteled kapcsán elfogadva a ft hitelre is adósnak...

2011. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!