Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp Magánnyugdijpénztár...

Otp Magánnyugdijpénztár ellenni pertársaságokat keresek a nulla vagy a csekély kifizetések miatt, tudtok ilyet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 05:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Esélyed sincs, felejtsd el.
2011. okt. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

valószínűleg azért lett csekély vagy nulla a kifizetésed, mert kockázatos befektetési formát választottál a nagyobb haszon reményében (vagy ajánlottak).

én kis kockázatút választottam, s kaptam is pénzt az otp-től!

2011. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mielött bármibe is belekezdenél, jobb ha tudod hogy nem azt kapod vissza amit befizettél, mert azt már eleve elbukod mikor a fizetésedből levonásra kerül amit soha nem fogsz visszakapni azon mértékben, de a real hozam amit kifizetnek az ennek befektető kamatát jelenti, amit lehet úgy kezelnek, hogy veszteséges, de lehet, hogy valamit kapsz vissza.


csak egy példa ami nálunk volt.

Anyám és én ugyan azon évben léptünk be mert kötelezővé tették ami már vitatható hogy ez jogilag legális törvénykezés az állam részéről vagy nem illetve etikus vagy sem... (Megjegyzem, eddig amit a szegény néptől elvesznek, és ezzel önmagukat és a tehetősebbeket gazdagítják egyik módszer sem etikus.)

Én a k&h Aranykor-nál léptem anyám egy másikba. Egyikünk sem lépet át másikba. Maradtunk ahová először beléptünk, ami szintén befolyásoló szerepet tölt be az összeg kifizetésében és mértékében.

ő neki folyamatos volt a befizetése mindvégig, nekem többé kevésbé fél éves hiány keletkezett munkaviszony megszűnések miatt.

Az érdekes ebben, hogy én nem számítottam rá hogy kapok, és adtak 48000-et, míg anyámnak 63000-et.

ha azt nézem, hogy kb. a felét fizettem annak az időnek ami anyám dolgozott, viszont összegszerűen többet, de nem volt olyan mértékű a különbség, mégis meglepően sokat kaptam már ahhoz képest amire számítottam. Ő viszont többre számított valamivel.


Ha nincs neked meg a képlet vagy minden évben kiküldött kimutatás, hogy melyik évben mennyi hozamot hoztál össze és nem tudsz érvelni a szerinted többet kellett volna kapjak-igazságérzeted szerint, akkor mire alapozod hogy több járna? csak azért mert van aki többet kapott mint te akkor neked is jár annyi? Milyen alapon? Na ne cigányoskogyál. Utána tudsz számolni? Van bármi elszámolás az éves kimutatásokról az egyenlegedről amit minden évben kipostáztak? Vagy dobáltad kifelé a szemetesbe?

Ha ez hiányzik, akkor előbb be kell szerezned az igazolásokat az OTPtől ami kerülhet akár pénzbe is, hogy ilyet adjanak. és hogy melyik évben hány % volt a hozam és pontosan összegszerűen ez mennyit is jelentet. Azokból a kimutatásokból látni fogod, hogy megéri e neked perelned, visszakapod e a perköltséget és a hozamodat.

Ha nem kaphattál legalább 1 millió ft-ot amit szerintem senki nem kaphatott kivéve a politikai szférában tolvajkodó hataloméhes pénzsóvár, , pénzrabló, pénzherdáló, pénzéhes patkányok... nyílván nem arra gondolok hogy valaki a semmiért felmarkolja a zsét mint a népnek eszüket játszó tarkón lőni való parlamenti menekülttábor szökevények és rabjaik az ott semmittevő ücsörgő nyakkendős urak és hölgyek... úgy nem éri meg perelni, mert többe lesz neked mint amit most hiányolsz, és ha nem nyered meg, akkor ott a stressz, az idegesség mindezek mellé megkapsz. Ami persze úgy vélem senkinek nem hiányzik. Mégis vannak akik kierőszakolják hogy e dicső egészségkárosító és komoly gondot okozó szabad-gyök szaporítót észrevétlenül megizlelje és megszerezze.

2011. okt. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!