Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lenne 100 millió forintod...

Ha lenne 100 millió forintod akkor hol tárolnád?

Figyelt kérdés
Külföldi bank? Esetleg otthon széfben?
2011. okt. 3. 17:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy minél kevesebb rizikóval.
2011. okt. 3. 17:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Csakis külföldön.
2011. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Külföldi bankban.
2011. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nem olyan nagy összeg, hogy külföldre kellene vinni, bár megjegyzem, hogy a hazai befektetők is szép eredményeket érnek el. Nem is értem, miért vannak oda annyian a külföldért.

A hazai betétbiztosítási alap 100.000 euróig biztosít minden betétet, tehát, ha kockázat nélkül akarod befektetni, akkor szét kell osztani néhány bankban.

2011. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik legjobb megoldás a befektetési arany.


A fizikai arany máshoz nem mérhető garanciát biztosít a befektetések megóvásához.


2. Az értéke és a nagy likviditása miatt az arany az egyetlen, mindenki által egyformán elismert nemzetközi valuta.


3. Az arany értékére nincsenek hatással a szociális és politikai változások, a háborús konfliktusok, illetve a természeti katasztrófák.


4. A papírpénzzel szemben az arany kifejezetten értékálló befektetésnek számít.


5. Az arany biztonságot nyújt az inflációval szemben.

2011. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem egy helyen! Egy részét aranyban, másik részét külföldi bankban, másik részét pedig hazai bankban, sőt, még valamennyit ingatlanban is.
2011. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, meg festmény meg értékpapír stb.
2011. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Osztom az előző kettő válaszoló válaszát, azt a részét, hogy több helyen, megosztva. Ha pénzintézet, akkor miért a bank jut az eszébe az embereknek??? Én biztos, hogy egy részét klasszikus biztosításba tenném, ahol még egyéb szolgáltatások is vannak. Én is ezt tettem, sajnos sokkal kevesebb pénzzel... igaz, én ahhoz is tényleg jó és stabil biztosítót kerestem és találtam is, amivel elégedett vagyok!
2011. okt. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bajer válasza:
Az egészet átváltanám euróra és svájci bankszámlát nyitnék.
2015. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!