Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi költségünk van még...

Mennyi költségünk van még hátra? -Lakásvásárlás-

Figyelt kérdés

Házvásárlásban vagyunk jelenleg. Adás-vételi szerződés kész, értékbecslő meg volt, papírok rendben, résztvevők leinformálva, hitel bírálat pozitív. Kedden megyünk aláírni a hitelszerződést.


Tulajdoni lap bejegyzés/ tulajdonos átíratás még külön pénz vagy az valahol bele van már kalkulálva? A banki költség kb 60. 000 ft még plusz a végén az adó illeték, ezeken felül még van valami fizetni való amiről elfelejtettek értesíteni? Csak hogy ne érjen meglepetés.


2011. okt. 6. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

rögtön jön a rezsi ne aggódj.

már ha nem volt lakatlan, mi hó végén költöztünk és szépen jöttek a csekkek is.

a többire sajna nem emlékszem már.

ja az ügyvéd pénze!!

2011. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lakatlan volt szerencsére rezsi még nem lesz és a jövőhónapban is csak fél havi szerencsére :)


Az ügyvéd pénze mit takar? Ez milyen költség? Már 36.000 ft-ot kifizettünk mikor az adásvételi meg lett írva, neki még milyen feladata van a továbbiakban ami költséggel jár nekünk??

2011. okt. 6. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:

ha az megvolt akkor nincs azt hiszem de tényleg nem vagyok biztos.

és a közjegyző akihez a bank után mentek??

neki is kell valamennyi.

2011. okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha a banki költségen a közjegyzőt értetted akkor ok.

a legnagyobb összeg nálunk úgyis az illeték volt,és az sem rögtön hanem kb 1.5hó múlva jött meg.

2011. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Banki költségben benne van igen a jegyző is. Az illeték kb 30.000 ft lesz azt mondta az ügyvéd.


Akkor jó tehát legalább marad is pénzünk csak erre voltam kíváncsi mert még festenünk is kell bár az idő elég rosszra fordul a következő napokban sajna :(


Nekünk az értékbecslő volt a legtöbb 84.000 ft, mert két ingatlanos a hitelfelvételünk (jelzálogos)


De megnyugtattál köszönöm az információid!

2011. okt. 6. 21:28
 6/11 anonim ***** válasza:

"Az illeték kb 30.000 ft lesz azt mondta az ügyvéd."


Milyen illeték?

A vagyonszerzési illeték akkor lenne ennyi, ha az ingatlan ára másfél milla volt.

2011. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A tulajdonos bejegyzése 6600.

Jelzálogjog bejegyzése 12600.

2011. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem másfél millió, hanem 3, de ennyi lesz, mert első lakás, nem vagyunk 35 évesek és így kedvezményes.


A 3 millió 2%, ami ügye 60.000 lenne de hozzá amit az előbb leírtam, ami 50% lehet, de max 40.000 ft-ot jelenthet, amibe ügye beleférünk mert a 50%-a is 30.000 ft csak. Nem vitatkozok ezen, lényegében ez mindegy is ugyanis, ha arról van szó megkérjük részletre. Lényegében nem is erre voltam kíváncsi hanem az ezen kívüli fizetendő költségekre, az illeték kiszámítását rábízom az Apehra hagy számolgasson csak Ő.

2011. okt. 7. 05:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor gratulálok ma már ingatlan tulajdonosok vagytok!

Sok együtt eltöltött szép pillanatokat,a java úgyis most jön.

2011. okt. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem is vitatkozni akartam. Sok tényező van, ami befolyásolja a fizetendő illetéket (cserét pótló vétel, fiatalok kedvezménye).

Sok sikert a lakáshoz!

2011. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!