Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit hallottál arról, hogy ha...

Mit hallottál arról, hogy ha valaki végtörleszt (nem másik hitelből), akkor az Apeh 'kopogtat' nála, hogy honnan volt a pénz a visszafizetésre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 11:27
 1/6 A kérdező kommentje:
mennyi az az összeg, ami fölött a bank jelent az apehnek?
2011. okt. 18. 11:50
 2/6 Smartguy86 ***** válasza:
Marhaság. De ha félnivalód van, akkor tökmindegy, nem? Könyvelő?
2011. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg kifejezetten úgy tudom, hogy törvénybe lesz iktatva, hogy az előtörlesztésre fordított pénz nem képezheti vagyonosodási vizsgálat alapját, akár visszamenőleg sem. (Tehát ha a számládon régebben felbukkant összeget fordítasz előtörlesztésre, azt sem vizsgálhatják, nem csak a frissiben előkerült összegeket.)

Államilag jóváhagyott pénzmosoda.

2011. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Smartguy86 ***** válasza:
Abban az esetben, ha valakinél hirtelen előbukkan a semmiből pár millió, akkor megérteném a vizsgálatot. De ha az a pénz addig is bankszámlán csücsült, akkor kétlem, hogy bárki is nyomozna.
2011. okt. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igaza van a 18.22-esnek!Államilag engedélyezett pénz mosás.Szerintem is vizsgálja csak meg az adóhatóság honnan ugrott elő hirtelen ez a pénz.Ami bank számlán van,az túlnyomó részt legális.Csak a képviselők vagyon nyilatkozataik is elég ellent mondóak,mert legtöbb részük majd éhen döglik,(papíron)most meg hallottam hogy több 10milliós tartozásokat vég törlesztenek zsebből.Akkor hogy is van ez?Most lehetne az állam kasszát szaporítani,de azért hoznak olyan törvényt,hogy ne lehessen vizsgálni honnan van a pénz,mert így ők itt is "tiszták".De ha azt a törvényt elfogadták volna hogy a képviselők nem élhetnek a végtörlesztéssel,biztos hogy vizsgálná az adóhatóság hogy honnan van a pénz. annyira átlátszó hogy minden törvényt a maguk javára csinálnak,csak az emberek sem hülyék.
2011. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 millió ft felett köteles jelenteni a bank!!! Mást is ha betéted van azt is. Ha van 3db 900 eft-os betéted 3 kül. bankban akkor is összefutnak a szálak.


Szerintem 1-2 esetleg 3 m ft végtörlesztés nem lényeg, sok az ügy, ha 5-10-15- 20 mft ról van szó akkor kopogtatni fog.

2013. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!