Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 hete kaptam egy nagyobb...

2 hete kaptam egy nagyobb összeget a számlámra, nem lehet tudni ki küldte. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Barátnőm számlájára érkezett 2 hete 175.000 Ft. Nem várt senkitől utalást, feladó nincsen. Készpénzbefizetéssel történt, bementünk egy bankba megkérdezni, hogy kitől jött, azt mondták, hogy csak a feladó neve van beírva (egyébként ugyanaz mint a barátnőmé). Azóta sem jelentkezett senki, mi meg nem tudok semmit a küldőjéről. Mi van ilyenkor?
2011. nov. 3. 13:44
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
* mi meg nem tudunk semmit a feladóról. Bocsi, kapkodok.
2011. nov. 3. 13:50
 2/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem véletlenül kapta azt a pénzt,hiszen az illető tudta a nevét,és a számlaszámát is,csak éppen nem akarta,hogy tudja kitől kapta.Ajándék,örüljön neki.
2011. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Megvan végre! Bocs, én utaltam véletlen rossz helyre! Visszaküldenéd légyszi!!
2011. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Barátnő vagyok! Nem, tényleg nincs erről szó. Boldog párkapcsolatban élünk már több mint 7 éve, biztos vagyok benne, hogy nem ajándék, egyetlen ésszerű magyarázat, hogy félreutalás történt. Na de miért nem jelentkezik az illető? Banki ügyekben jártasak ha vannak itt, akkor az is érdekelne, hogy meddig nem költhetem el ezt a pénzt? természetesen egyelőre nincs szándékomban, de meddig várjak?
2011. nov. 3. 14:12
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy az illetőt ugyanúgy hívják mint engem?


32N

2011. nov. 3. 14:13
 6/16 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,de igen kicsi a valószínűsége,hacsak nem nagyon tucat neved van.

Melyik bank?

2011. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy bibi van: aki befizette, ismeri a számlaszámodat. Hány helyen és kinek adtad meg? Ez eléggé leszűkíti a kört.


Számlaszám mindenképpen kell a befizetéshez, nem hinném, hogy hasonló nevű embertől került hozzád a pénz. De a bankban meg lehet kérdezni, hogy ennyire el tudják-e szúrni a dolgot. Az illető már amúgy is nyilván kereste volna a pénzét.


Befizetéskor személyit is kérnek (lásd terrorizmus elleni küzdelem...).

2011. nov. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De, gyakori nevem van. Bank nevét nem mondom meg, ne haragudj. Nem visz közelebb a megoldáshoz, ha tudod.
2011. nov. 3. 14:22
 9/16 A kérdező kommentje:
A számlaszámom soknak meg van, mivel interneten árulok. Több mint 200-an lehetnek, akiknek vásárlás alkalmával elküldtem a számlaszámom.
2011. nov. 3. 14:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem haragszom,csak segíteni próbáltam.Több banknál szoktam befizetést teljesíteni,és teljesen eltérőek a szokások.
2011. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!