Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta vagy sima megtakarí...

Fundamenta vagy sima megtakarítás?

Figyelt kérdés

Tegnap a párom kiszámolta, hogy ugyan annyi időre ugyan annyi pénz kamatozás mélkül kb. 1 millával kevesebb lenne, ha csak beraknánk a bankba. Ő megvan győződve, hogy a Fundamenta lakástakarék nem olyan jó, hisz azt csak lakásra/házra lehet költeni. Viszont 8 év után ami összejönne 5 milla abból nem lehet lakást venni, ezért ő inkább csak simán lekötné minden hónapban a pénzt, amit arra költ 8 év útán amire akarja.

Most végül is mi a jobb?Mert ok az h. a fundamentára adnak állami támogatást,de még úgy is kevés az a pénz, hitelt meg ha fel is tudnánk venni, rezsi mellett 50-60-80 ezreket nem tudnánk kifizetni. Eladósodni meg nem szeretnénk.Nincs gyerekünk, a szüleimmel lakunk, én suli mellett dolgozom...

27/l


2011. nov. 8. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdés igazából az, hogy mire akartok félretenni.

Ha lakáscélra, akkor mindenképp Fundamenta. A 30%-os állami támogatással egy bank sem tud vetekedni. Plusz ami összejön pénz ennyi idő alatt, azt lehet hiteltörlesztésre is felhasználni, ha mégis vesztek fel. Vagy felújításra, bővítésre. Vagy bármi másra, ha tudtok akkora összegű számlát felmutatni pl. a felújításról. De ezt nem is írtam le. :-)


Ha igazán bármi másra szeretnétek, akkor nem jó, mert jelenleg én úgy tudom, hogy csak lakáscélra lehet felhasználni.

2011. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Havi 20 ezerre adnak havi 6 ezer támogatást. Kifizetés elég nehézkes, és csak felújításra vagy vásárlásra lehet használni. Az emberek azért kötnek Fundamentát, mert ha nem jönne havonta a csekk, elköltenék a pénzüket mindenfélére. A Funda fika kamatot ad, de szerintem ha 20 ezret félre tudtok tenni, akkor a 26 ezer is menni fog, (pláne, hogy otthon laktok, óriási segítség!) és ugyanott vagytok. Plusz a banki kamatot is megkapod, ami nem 1% mint a Fundamentánál.
2011. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De ha mégis köttök, eszetekbe ne jusson 4 évesnél hosszabbat kötni (arra próbálnak valszeg rábeszélni, mert több az ügynök jutaléka) de az már nem éri meg támogatással SEM.
2011. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igazából itthon is fizetünk havi 30-40 ezret,mert a szüleimet kell támogatni, ők tele vannak adóssággal.Igazából nem tudjuk mi legyen,mert ami összegyűlne funtamentán az nem lenne elég lakásra,szóval tuti hitel kellene,de akkor meg nem tudnánk havi 50-100 ezret fizetni.Viszont az csak lakásra van, igaz lehet törlesztőbe is adni,csak nem tudom tényleg megéri e. A párom nem akar lakást,mert inkább felújítaná a miénket(szar a szigetelés és nagy a rezsi),tanácstalan vagyok,mert ha a fundamentát választjuk és nem tudjuk tartani a fejenként havi 20-at akkor nem éri meg,de olyan sokan azt ajánlják, hogy fogalmam sincs melyik a jobb
2011. nov. 8. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt fundamentám, mégegyszer nem kötnék, pedig akkor még többet ért a támogatás, mint most. Lassú, nehézkes volt az ügyintézés. Az hogy az állami támogatást nem emelték, mostanra nem sokat ér, hát még mire lejár nektek.
2011. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!