Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel törlesztőt mindenké...

Lakáshitel törlesztőt mindenképp a bankszámláról vonják vagy lehet kérni csekken is a fizetését?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában nem vonják, hanem te utalod. (Vagy megbízást adsz a banknak, hogy utalja.)

Szerintem csekken egyik bank se fogadja el.

Mi a baj az utalással?

2009. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az, hoyg én szeretném eldönteni melyik nap utalom, mert egyrészt van olyan, hogy a lakossági bankszámlámon épp annyi van csak mint amennyi az lenne más egyéb pénzeket máshonnan kapok és ha egyből leszívja azt az összeget ahogy rákerül akkor már semmi más ügyet nem tudok onnan intézni, amiket pedig jóval macerásabb lenne mindig külön külön intézni.

Plusz mi van akkor ha egy hónapba vmiért nem is jön rá annyi?

Szóval nem lehet ezt úgy akár hogy befizetem nekik?

2009. máj. 9. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szívják le a törlesztést, neked kell elutalnod. Ha később utalod, akkor később, de akkor a valami késedelmi kamatot felszámol a hitelintézet.

De nyithatsz egy másik számlát is, és arról csak a törlesztést utalod. Bankszámlád akárhány lehet.

2009. máj. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ja igen?? ilyet is lehet hogy nyitok egy másikat? mert amúgy is szerettem volna nyitni egy másik banknál, ahol nem ennyire drága a kp.felvétel, számlavezetés és még esetleg nem is 3 nap mire megérkezik rá vmi:(
2009. máj. 9. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Akárhány banknál akárhány számlád lehet. Én váltogatni is szoktam, amikor egy másiknál jobbak a feltételek.

Bemész akármelyik bankba és nyitsz egyet. Nem kell hozzá más, csak a személyid.

2009. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!! Iga, azt gondoltam h lehet több is csak nem tudtam hogy lehet ilyet hogy na akkor én arról szeretnék utalni.

Szép napot!

2009. máj. 9. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:

szia,

a hitelszerződésbenn benne van, hogy milyen számláról fogják tőled vonni a törlesztést. férjem számlája inkasszó alá került, így azt gondoltam bemegyek a bankba és elintézem, hogy vonják az én számláról, vagy adjanak csekket, míg meg nem oldódik az inkasszós probléma. azt válaszolták, hogy nem megy az olyan egyszerüen ahogy én kitaláltam, mert a szerződésben az a számlaszám áll, ezért vagy arról fizetem, vagy 67 ezer forintért módositják a szerződést és átirják a számlaszámot. ezek után ráfagyott a mosoly az arcomra és szerintem csuklani kezdett az ügyintéző anyja.

2009. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!