Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáskasszáknál mindenképpen...

A lakáskasszáknál mindenképpen muszáj felvenni hitelt?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk a párommal, hogy kötünk lakástakarékot, hogy ha majd bővül a család, akkor vehessünk egy nagyobb lakást, amiben kényelmesen elférünk.

most van egy kisebb értékű lakásunk, ezt eladjuk, ha összejött a megtakarítás összege, kipótoljuk, és megvesszük belőle a nagyobb lakást.

ez így működik, vagy a megtakarított összeg mellé kötelező felvenni hitelt is?

nekünk csak a megtakarított pénzre, és az állami támogatásra lenne szükségünk, hiszen van önerőnk, és egyébként is ameddig lehet, távol tartjuk magunkat az adósságoktól.

köszönöm a segítséget.


2011. nov. 12. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A hitel csak egy lehetőség, nem kötelező.
2011. nov. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem kötelező, 4 év után csak lakás célra lehet felhasználni, de 8 év után bármire költhető az össze gyűlt összeg.
2011. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző:

Egy ideje ez már nem igaz, nem tudom pontosan mikortól, én 2010 végén kötöttem szerződést, és nálam már 8 év után is csak lakáscélra használható fel.


Természetesen lakáscélra úgy is, hogy más forrásokkal együtt. Én amúgy 5 évre kötöttem a szerződést, és ha más megtakarításaimmal+szülői segítséggel együtt elég lesz lakásra, akkor nem veszek fel hitelt, ha nem, akkor megnézem az aktuális piaci hitelt, és a lakáskasszást, és amelyik jobb, azt veszem fel.

2011. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

így van. sajnos már a 8éves is csak lakáscélra használható.

amúgy hitel nélkül is igénybe vehető a lakástakarékban összegyűjtött pénz+az állami támogatás.

mi is erre gyűjtünk. még 7év a lakástakarék, utána eladjuk a lakásunkat, és a kettőből egy kis házikóra vágyunk. bár mi lehet, hogy felvennénk a lakástakarékhoz kapcsolódó hitelt, mert annak igen kedvező a törlesztőrészlete, s fix! olyan, mintha tovább fizetnéd a lakástakarékot.

2011. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos, segítő válaszokat! akkor belevágunk :) minden jót nektek! :)
2011. nov. 15. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!