Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan utaljak át pénzt...

Hogyan utaljak át pénzt valakinek, ha nincs bankszámlám/bankszámla számom?

Figyelt kérdés
Vettem valamit vaterán - életemben először - de itt elakadtam. Ha bemegyek az OTP-be, segítenek? Tudok utalni, vagy a számlájára pénzt tenni (úgy hallottam az a leggyorsabb fizetés? Vagy így csak postán tudok pénzt küldeni az eladó számlaszámára?
2011. nov. 15. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
abba a bankba menj, ahol az illetőnek számlája van, ha otp-s, akkor oda. Kell tudnod a nevét és a számlaszámát, ezt megkérdezed mailen. Viszed magaddal a pénzt és kitöltesz az otp-ben egy készpénz befizetési nyomtatványt (segítenek), majd befizeted a számlájára a pénzt. Pont annyit, amennyi a termék (esetleg postaköltség, ahogy megállapodtastok).
2011. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mire kilépsz a bankfiókból a címzett már meg is kapta a kívánt összeget.

Még valami: plusz költségedbe nem kerül.

2011. nov. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szólj apádnak, és utaljatok az ő számlájáról.
2011. nov. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: sajnos nincs "apám"...

2011. nov. 16. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt nyilván nem tudhatjuk így a neten keresztül ismeretlenül, és nem akarunk megbántani senkit ilyen formában.

A lényeg azonban, hogy kérj meg bárkit a családban, akinek van számlája, ha neked nincs, és segítenek. Vagy gondold át, hogy nyitsz egy számlát.

2011. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!