Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet készpénzt bankszáml...

Hogy lehet készpénzt bankszámlára "rakni"?

Figyelt kérdés
egy barátomnak szeretnék segíteni, megadta a bankszámlaszámát hogy rakjak rá bizonyos összeget. Nekem nincs bankszámlám, ő azt mondta menjek be a postára vigyem a pénzt és ott rárakják. Most akkor hova menjek???
2009. máj. 10. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz a postára is, vagy abba a bankba, ahol az ismerősödnek van a számlaszáma.Bemész és mondod, hogy szeretnél befizetni x összeget erre meg erre a bankszámlaszámra.
2009. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és kell hozzá a személyim, a pénz és a számlaszám

más nem?

köszi:)

2009. máj. 10. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát pénz nélkül biztosan nem fog menni!ííííííí.:))))))))
2009. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég a pénz és a számlaszám. A személyid nem kell.
2009. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobban úgy jársz hogy bemész abba a nevű bankba ahol a barátodnak van a számlája.

Bemész, kérsz sorszámot, ha nem tudod melyiket kell akkor biztonsági őrök szoktak segíteni. Majd odamész, odaadod a bankszámlaszámot hogy szeretnél befizetni erre ennyi összeget.

Írd le a bankszámlaszámot egy szép papírra amit oda tudsz adni és jól ellenőrizd le minden helyes legyen. Én azért szoktam mondani a személy nevét, címét hogy az ő számára szeretném, hogy tutira az övé legyen. Az ügyintéző szokta mondani hogy igen az övé. Ezzel én megerősítve érzem magam.

Amúgy függ az összegtől is, hogy mit kérnek. Az otp-ben mikor fizettem be 10e-ft-ot nem kértek személyit, annyit kérdeztek hogy akarok vmi megjegyzést az utalás mellé. Pl. hogy törlesztő, vagy ajándék vagy a nevem, hogy tudja hogy én fizettem be, de nem muszáj ilyet megadni.

De amúgy a legtöbb helyen személyit, lakcímkártyát kérnek, ugye a számlaszámot, pénzt.

Szerintem a postán drágább.

2009. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha 10ezer ft-ot szeretnék befizetni akkor mennyit kérnek még pluszba?
2009. máj. 10. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
405 Ft
2009. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!