Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok többsége (legalábbis...

Antimod kérdése:

A bankok többsége (legalábbis ami hozzám közel van) reggel 8-tól délután 4-ig tart nyitva. Az emberek túlnyomó többsége szintén ekkor dolgozik, én még tovább is. Mikor intézzem a banki ügyeimet? Normálisak ezek?

Figyelt kérdés
Szabim már nincs, és most kéretőzhetek el a munkahelyemről emiatt... miért nem tudnak nyitva maradni 8-ig, mint egy mobil- vagy kábeltv szolgáltató ügyfélirodája? Ezt sosem értettem.
2011. nov. 22. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Netbank?
2011. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt használom, de folyószámlát szeretnék nyitni. Arra nem jó sajnos.
2011. nov. 22. 08:42
 3/10 anonim ***** válasza:

minden bankfióknak van egy hosszú napja, amikor 17-18 óráig nyitva van - sőt a bankfiókok 20-25 %-a hétvégén is nyitva van


tudod, nincs lehetetlen csak tehetetlen ;)

2011. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"minden bankfióknak van egy hosszú napja, amikor 17-18 óráig nyitva van"


Igen, hétfőn ötig van nyitva. Addig dolgozom, futólépésben sem érek oda zárásig.

Persze, a belvárosban biztos van ilyen. Én úgy tartom, a bankok vannak értünk, nem pedig fordítva. Most nem a kákán keresem a csomót, ez tényleg gond nekem.

2011. nov. 22. 10:02
 5/10 anonim ***** válasza:

A magyarázat egyszerű: bankba menned muszáj. Tehát meg fogod oldani. Kábeltévét, mobilt előfizetned nem muszáj, tehát a kedvedben kell járjanak.


Egyébként az is igaz, hogy bankba menni jó esetben csak egyszer kell, amikor megcsinálod a számlát. Utána mindent el tudsz intézni netbankon keresztül.


Amúgy a megoldás az, hogy beáldozod az ebédedet és ebédidőben szaladsz ki.

2011. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Melyik bankról van szó? Melyik városban, vagy közeli városban? Segítek neked megnézni hogy ott meddig vannak.

Valamint még az jutott eszembe, hogy felajánlod a főnöködnek, hogy kiveszel egy napot, vagy egy felet és akkor bemész hétvégén dolgozni annyi időt. Ha ez megoldható, vagy egyik nap túlórázol annyit időt. Vagy ha végképp nem megy akkor táppénzre mész pár napot. Persze valamennyire betegnek is kell lenned, hogy az orvos kiírjon, de ezt csak akkor ajánlom ha végképp nincs megoldás. Bár táppénz alatt meg ha meglát a főnök a városba, faluba, akkor gáz van. Meg hát táppénz alatt otthon kell lenni. De mondom ha mást nem tudsz akkor ez csak.

De első körben próbáld meg a ledolgozást inkább, vagy a túlórát. Vagy valami pluszt bevállalni. Bár ha normális a főnök és őszintén elmondod neki a dolgot és tényleg csak pár órára mész ki akkor kienged ezek nélkül is. Ha nem akkor egyezkedj, hátha.

2011. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy igen nekem is okozott már nehézséget a bank ilyen dolgok miatt. Bár nekem még volt szabim, de azért sajnáltam az egy nap szabimat is ilyenre. Ha már a centerek, nagy bevásárlóközpontok nyitva tudnak tartani sokáig, meg a boltok is benne, akkor a bankok is néha megengedhetnék maguknak, hogy a héten legalább egy nap este 8-ig nyitva tartsanak. Persze tudom, hogy ez az adott munkavállalónak kellemetlen lenne, és lehet a főnök ingyen várná el tőle, de akkor vegyenek fel erre pár négy órás embert, akik ilyenkor be tudnak menni dolgozni. Vagy szépen osszák be hogy aki 8-ig dolgozik, az pénteken nem kell dolgozzon vagy ilyesmi. Bár ez nem hiszem hogy működik, hiszen manapság már ingyen dolgozunk szinte. Lassan mi fizetünk, hogy dolgozhassunk. Már ha van miből fizetni.
2011. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megoldottam, a főnököm most szabin van, így "megengedhettem magamnak", hogy reggel félórát késsek, délben pedig kirohanjak aláírni (mert persze fél óráig nyammognak valamin a bankban).

Mondjuk érteni továbbra sem értem. Ha valaha lesz boltom, tutibiztos, hogy nem zárom be délután 5-kor, egyszerűen gazdasági öngyilkosság.

2011. nov. 30. 15:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van! Ezek tényleg nem normálisak! :S Ezt én se értem,inkább nyitnának ki mondjuk 10-11-kor, de legyenek este 7-ig nyitva!
2011. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát igen, teljesen kretének a bankok, miért kell bezárni általában 3-kor vagy 4-kor? Hogy a dolgozó ember még véletlenül se tudja normálisan intézni az ügyeit? Mit érek azzal, ha a hét egyik napján kegyeskednek 5-ig nyitva lenni? Még az is qrw@ korai zárás. Baromira nem az ügyfelek érdekét nézik, csak beszedik a zsíros jutalékot a "semmire", az emberek meg rá vannak kényszerítve, hogy használják a bankokat - mert ilyen törvények vannak.
2017. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!