Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 éves munkaviszony mellett...

1 éves munkaviszony mellett mekkora a legnagyobb felvehető OTP-s folyószámlahitel?

Figyelt kérdés

Nekem eddig a fizetésem 2x-ét lehet felvenni, de van olyan, hogy 3x-a vagy 5x-e? Vagy mekkora a max. amit felvehetnék? Honlapon 3x-osról olvastam, de valamelyik ismerősöm magyarázott erről az 5x-ösről... nem értem..

És bemennék én érdeklődni személyesen is, de annnyira beteg vagyok, hogy egyik szobából a másikba is nehéz átmenni... :(

És mennyi a kamat, mennyi időnként vonják le?


2011. nov. 26. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3x-os volt, de szeretnélek óva-inteni, mert én évekig nem tudtam belőle kikászálódni. Elég sokat vonnak le miatta havonta (volt olyan, hogy 5000 Ft-ot havonta).


Pontos adatokat nem tudok, nekem is hirtelen kellett a pénz, nem volt választásom, de csak akkor menj bele, ha nincs más megoldás! Én végül úgy tudtam kiszállni belőle, hogy felvettem egy másik hitelt és letiltottam a folyószámlámon, hogy mínuszba mehessen, mert ez egy ördögi kör!


Az 5x-ös levonás szerintem sok évvel ezelőtt volt, ma már nem él. Havonta vonják, de nem tudom, mi szerint számolnak. Az a lényeg, hogy amikor érkezik a fizetésed, visszamenjen pluszba a folyószámlád, különben nagyon drága.

2011. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A folyószámlat hitelt nem ajánlom még, akkor sem ha az a végső megoldást. Csak kis összeget szabad igényelni (fizetésed 80%-50% -a), sosem szabad a legmagasabb igényelhető összeget, mert sokkal rosszabb a konstrukciója, mint pl. egy személyi kölcsönnek. Próbálj meg személyi kölcsönt felvenni ha tényleg mindenképpen hitelre van szükséged.
2011. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lizzi77 ***** válasza:
A folyószámla hitelkeret egy újra töltődő keret, ami azt jelenti, hogyha vissza kerül az az összeg, amit kivettél, akkor, újra az eredeti összeget tudod kivenni. A megszüntetését külön kérni kell, illetve bizonyos időközönként(évente) felülvizsgálják,hogy érkezik-e még az a bér a számládra, amire eredetileg megkaptad a hitelt. A kamata napi kamatozású, ami azt jelenti, hogy azok után a napok után kell fizetni, amikor ebből a hitelkeretből felhasználtál.A kamata hasonló, mint a személyi hitelé, kb. 22-26 %, és hó elején terhelik a számládra az előző havi kamatot. Ezt a számlakivonatodon látnod kell. Ezen felül lehet igényelni személyi kölcsönt is, ha a fizetésedbe belefér.
2011. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A személyi kölcsönt lehet igényelni akkoris, ha minuszban van a számlám pillanatnyilag (folyószámlahitel miatt)? Mennyi idő mire megkapom a pénzt kb?
2011. dec. 18. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!