Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne forinthitelből...

Érdemes lenne forinthitelből végtörlesztenünk?

Figyelt kérdés

Unicredit banknál van CHF hitelünk, 4,5 milliót vettünk fel 8 évre, az utolsó törlesztőnk 113 eFt volt.

Jelenleg kb. 17500 CHF a tartozás, 4 év van még hátra.

A bank 13,5%-os kamatra, 1 éves kamatperiódussal kínál forinthitelt a végtörlesztéshez, ez 4 éves futamidőre 82 eFt-os törlesztő lenne.

Elvileg semmilyen költséggel sem kell számolnunk, visszafizetik a közjegyzői és az értékbecslői díjat is.

Megemelhetik annyira a kamatot, hogy nagyon rosszul járnánk még akkor is, ha a chf árfolyam nem megy lejjebb? Tudom, senki sem lát a jövőbe, de mit gondoltok?

Szerintetek érdemes lenne?

Köszi!


2011. nov. 28. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A CHF (jelentős és tartós) csökkenésére nem számítanék. Úgy 220-230-ig talán elképzelhető, hogy visszamegy 4 éven belül valamikor, jobban nem. Ahhoz az eurónak 270 alá kéne esnie, az szinte kizárt.

A bankot megkérdezném, hogy milyen jegybanki kamatnál érné el a mostani törlesztőt a forint alapú hitel. Most 6% az alapkamat, szerintem ez 9%-ig felmehet simán... Ha ott már több lenne, én semmiképp sem tenném át.

2011. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. Én is végtörlesztettem, és a következő tanácsokat tudom adni:

Fontoljátok meg, hogy mekkora törlesztőrészletet tudtok bevállalni a hátralévő időre (pl. 105.000.-t)

Nézzétek meg, hogy ez a törlesztő hány hónap futamidőnek felel meg (pl. 38).

Ellenőrizzétek, hogy a havi nettó jövebelmetek elég lesz-e egy ilyen hitelhez.

Ha nem, vonjatok be annyi adóstársat (pl. szülőket), hogy az összes nettó jövedelem elég legyen ehhez a hitelhez. A törlesztőt továbbra is ti fogjátok fizetni, az adóstárs csak papíron felelős.

Kössetek biztosítást a hitelre havi 1000 Ft-ért, hogy halál esetén ne az adóstársat, hanem a biztosítót terhelje a tartozás.


Az alapelv a következő:


A törlesztőrészlet csökkentése nagyon rossz üzlet.


A futamidő csökkentése nagyon jó üzlet.

2011. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!