Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik akkor, ha megigény...

Mi történik akkor, ha megigényeljük a végtörlesztést, aztán valami miatt mégsem jutunk a pénzünkhöz, hogy kifizethessük? Kell valami díjat fizetni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szívás. A megigényléssel gyakorlatilag felmondod a jelenlegi szerződésedet. Ha nem fizetsz, egyből végrehajtás.
2011. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Ha 60 napon belül nem tudod rendezni, akkor két lehetőség van.

1. Ha még nincs december 31, akkor újra kéred a végtörlesztést, ezzel elvileg újranyílik a 60 nap. Hogy pontosan ez, hogy megy, nem tudom. Ha például egy másik bank adott volna hitelt, de csak a 61. napon lettek meg az utalás feltételei, akkor lehet, hogy kezdhetsz egy második hiteligénylésbe (annak minden költéségével), de lehet, hogy másodjára már egyszerűbb lesz.


2. Ha letelt dec. 31, vagy nem látod értelmét tovább próbálkozni, akkor egyszerűen fizeted tovább a hitelt.


Magáért a végtörlesztésért semmilyen díjat nem számolhatnak fel, a sikertelenért sem.

2011. nov. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mind a teljes, mind a részösszegű előtörlesztés általában szabályozva van a hitelszerződésben. Az, hogy ilyen igényt jelentesz be, azt semmilyen formában nem mondja fel.
2011. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó nagy baromságot mondott. Én most végtörleszetettem, és elmondták, hogy ha nem tudom az összeget kifizetni időben, két lehetőségem van. 1. Fizetem tovább a CHF hitelemet, mint eddig. 2. Ha a hatvan nap lejárta után még lehet kérni a végtörlesztést, egyszerűen adjam be újra.

Nyugi, nincsen szerződés felmondás.

2011. nov. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a bank is megerősítette, hogy nincs semmiféle következmény.
2011. dec. 1. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!