Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átlagkereset és biztos munkahe...

Átlagkereset és biztos munkahely mellett férjemmel forint alapú hitelt szeretnénk felvenni lakásfelújításra. Férjem szerint rizikós. Tényleg tovább romolhat a gazdasági helyzet? Felelőtlenségnek tartjátok? De e nélkül semmire nem megyünk.

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 20:55
 1/8 JulesM111 ***** válasza:

Az élet örökre nem áll meg, de férjednek igaza van, várj egy picit, ha teheted, legalább dec 10-et, de a január végét várd meg.

Ha mégis veszel fel, akkor úgy számolj, hogy az össz bevételeidteknek max 20%-át költsd el törlesztésre!

2011. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Értelmes ajánlat az elsőé. Fogadd meg. Én alátámasztom azzal, hogy 10 éve vettem fel forint alapút 20 évre. A mai napig is +-1000Ft-on belül van a törlesztő részlet változása évente. Éves kamat periódusú a hitelem.
2011. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Tavasszal tervezzük a hitelfelvételt,ha férjem beleegyezik.5-6 éves futamidőre gondoltunk,a kamat 17%,szerintem ez így elég jó.
2011. dec. 2. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:
17% a kamat? nem ingatlanfedezetes lenne a hitel?
2011. dec. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de én igenis felelőtlenségnek tartom. Miért nem tesztek félre és csináljátok meg a felújítást a félretett pénzből? Kivéve persze ha valami extra sürgős, de gondolom, itt nem erről van szó. Ha most megfognátok a kiadásaitokat, akkor nyárra már egy csomó pénzt félre tudnátok tenni, és úgyis jobb nyáron felújítani.

A hitel mindig kockázatos, drága is, mert kamata van, nem értem, miért akarjátok olyasmire felvenni, ami nem sürgős és nem életbevágóan fontos.

2011. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"biztos munkahely mellett férjemmel forint alapú hitelt szeretnénk felvenni"


...és a fél ország így vett fel hitelt és ment csődbe!!

...és kerültek sorban az utcára!!


Ha ez neked nem intő jel, akkor micsoda??

2011. dec. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

- A gazdasági helyzet még nagyon sokat fog romlani, ha így haladunk akkor az Orbán kormány még a következő választások előtt csődbe viszi az országot

- Szerintem hitelből lakást felújítani elég nagy butaság. Inkább csináljátok együtt a felújítás kis részletekben (ahogy a pénz engedi) magatok otthon. Így nincs rizikó egyáltalán.

2011. dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi szükséged a hitelre? Ingatlanvásárláshoz?


Az ingatlanoknál csak feltételezheted, hogy lefelé megy a reálértékük ak övetkező 5-10 évben, de a 17%-os kamat hihetetlenül SOKnak tűnik.

Ingatlan bérleti díjak kisebb ingatlannál az ingatlan értékének 8%-a éves szinten, nagyobbaknál inkább 6 körül.

Miért nem béreltek?

(Ha nem értenéd az előbbi okfejtést: a hitel KAMATAIRA többet fizettek ki, mint bérleti díjra fizetnétek. Jobban megéri bérelni, és készpénzért venni, amikor már kispóroltátok az összeget).


Amennyiben nem ingatlanra, hanem vállalkozás elindítására veszitek fel, úgy kjöhettek belőle jól, bár ha alkalmazottak vagytok (tehát nem vállalkozók), akkor a bukás esélye jóval több, mint a sikeré.

2011. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!