Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diák vagyok és szeretnék...

Diák vagyok és szeretnék dolgozni a suli mellett viszont ahhoz kéne bankszámla melyik bankot ajánlanátok? 17/L

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
CIB, MKB, Unicredit. Erste, OTP semmiképpen.
2011. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont az OTP-t válasszad. Mivel diák vagy és még nem töltötted be a 24 évet, ezért nyithatsz OTP Junior számlát, és kapsz hozzá egy bankkártyát is. Lesz emellett egy e-bankod, azaz interneten is nyomon tudod követni, hogy mi zajlik a számládon. Nincs havidíja (hatalmas előny). OTP-s bankautomatából havonata 1x ingyenesen vehetsz ki pénzt, ha többször veszel ki akkor a többi pénzfelvét költsége úgy alakul, hogy a felvett összeg 0,4%-a + 20 Ft. Más (nem OTP-s) ATM-ből nem érdemes felvenni pénzt, az drága, de OTP-s ATM-ből van a legtöbb.

A bankkártyás vásárlás viszont ingyenes, nem számít hogy hányadik alkalommal vásárolsz az adott hónapban.


Kedves első válaszoló, nem kötekedésből kérdezem, hanem mert nem tudom, de miért ne az OTP-t válassza? Eléggé érdekelnek a bankos dolgok, csak ezért kérdezem.

2011. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amiket felsoroltál, azok alapján semmivel sem rosszabb az általam felsorolt 3 bank, kivéve hogy nincs annyi ATM-jük, valamint az Unicreditnek van kemény 80 Ft havidíja(többinek nincs). Ezzel szemben pl. CIB-nél havi kettő ingyenes pénzfelvétel, CIB-nél és Unicreditnél ingyenes utalás, de MKB-nál is olcsóbb, mint az OTP-nél. Ha esetleg pénzt kötnél le, az OTP és az Erste a legrosszabb ezen a téren. A többi, amit felsoroltál, pl. netbank, ingyenes vásárlás, stb. nagyon alap dolgok, nem értem miért kellett kiemelni, hogy az OTP-nél van, hiszen mindenhol van.


De a fő indok nem is a junior számla, mert a diákszámláknál csak minimális az eltérés, mondjuk abban sem az OTP a legjobb. Hanem ha már nincs nagy eltérés, érdemes olyan bankot választani, ahol a diák korszak után sem túl magasak a költségek. Az OTP pedig az egyik legdrágább bank. Cserébe igaz, hogy a fiók és bankautomata hálózatuk a legsűrűbb.

2011. dec. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
K&H-ba menj. Trambulin számla, visa electron kártya, netbank paypal minden van, és nem ülnek a pénzen mint az ótépé.
2011. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húha jó sokféle vélemény :)Utána nézek ezeknek, köszönöm! :)
2011. dec. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!