Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hat éve vettük a lakást 10 m...

Hat éve vettük a lakást 10 m Ft. -ért, végtőrlesztenénk most 5,9 m. -ot nem akarnak adni, másis járt így?

Figyelt kérdés
Vásárláskor majdnem felét kifizettük, most viszont ennyit nem akarnak adni, tudomásom szerint az értékének 75 % lehet hitel.
2011. dec. 17. 11:09
 1/8 tetro ***** válasza:
adni akarnak? általában befizetni kell, de ha a bank adni akar, szerintem fogadjátok el. nem is értem mit akarsz. van egy lakásotok, amit hitelből vettetek, most újra hitelt akartok felvenni ha jól értem végtörleszteni. 10milliért vettétek a lakást, valószínűleg most nem ér annyit. ráadásul már rég nem adnak 75%-ig, a menekülő érték bizonyos %-ig adnak csak. 4-5 kapsz szerintem maximum.
2011. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínű most nem ér a lakás 10 m ft-ot.De ezt a bankba kell megkérdezni,hogy miért nem.Több banknál is érdeklődtetek esetleg takarékszövetkezet?
2011. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nekünk egyből úgy kezdték a cib-nél hogy csak akkor végtörleszthetünk ha a tartozás 20%-át befizetjük.
2011. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"tetro" Igen jól látod, jól értelmezed. A lakás akkor ért 10-et, most lehet 9-et. Menekülés ide vagy oda azért ciki, hogy 5,9-et nem adnak 200 -at be kell fizetni.
2011. dec. 17. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Szinte senkinek nem adnak forinthitelt végtörlesztésre.
2011. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyu! Még ha mindenki utálja a bankokat is (félig okkal, félig ok nélkül), de nézd meg a másik oldalt is. A bankok nagy része veszteséges évet zár a végtörlesztés, a banki hitelek, a nemfizető hitelesek és a kilakoltatási moratórium miatt. Közben valamiből vissza kell fizetni a betéti kamatokat, valamiből hitelezni kéne a vállalati szektornak, és nem a rosszul fizető lakossági szektornak segítenek egy olyan hitelkiváltáshoz, amin a bankok hatalmasat buknak.

Szóval meg van annak a gazdasági oka, hogy csak ennyit ajánlanak fel neked, nem a puszta hasraütés miatt.

2011. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Természetesen egyetértek mindeni véleményével, nagyon örülhetünk, hogy kaptuk ezt a lehetőséget. Szidjuk a Fideszt de ez egy kedvező döntés volt részükröl.
2011. dec. 17. 12:41
 8/8 lizzi77 ***** válasza:
A forgalmi érték 80%-ának a 60 %-át adják meg, vagyis kb . annak az árnak a felét, amin el lehetne adni...ebben az esetben 4,5 m ft
2011. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!