Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mesélnétek kicsit a Paypalről?...

Mesélnétek kicsit a Paypalről? Kockázatok, hasznossága, tapasztalatok stb.

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni Paypal számlát, utána is olvasgattam már google-n, viszont nem minden derült ki számomra. Elsősorban, abban az esetben, ha van hozzá csatolva bankszámla és valahol megadom a paypal-emet, akkor ők hozzá tudnak férni úgy is, hogy nekem valamiféle károm legyen benne? a Kockázatok alatt ilyesmit értettem. Másfelől az érdekelne, hogy készpénzt lehet-e belőle valami módon csinálni. Egy ismerősöm mondta, hogy lehet olyat, hogy bankszámlára lekéred a pénzt róla, onnantól meg az első automatánál ki is lehet kérni, de nem tudom mennyi lehet ennek az igazság alapja, mivel számomra még nem igazán ismert ez a fajta pénzhasználat. A válaszokat előre is köszönöm.
2011. dec. 24. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A paypal semmi más, csak egy közvetítő cég, mely biztosítja számodra a biztonságosabb netes vásárlást azáltal, hogy nem kell úton útfélen megadnod a banki adataidat, csupán a paypal bejelentkezésedet és majd ők intézik a fizetést majd levonják tőled.

Illetve több biztosítási dolog is bele van építve (pl.: sok vásárlásnál ebayen, itt-ott ha átvernek akkor pl. 200 $ körüli összegig a paypal kártérít, stb...)


A paypalon általánosságban nincs feltöltött pénz, így nem értem mire gondolsz az alatt, hogy lekéred róla a pénzt...

2011. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondolok arra, hogy a paypal számlámon is valamilyen összeg, nem?
2011. dec. 24. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
PL. ha valaki átutal a PayPal számládra pénzt, vagy esetleg valamilyen "online pénzkereső" fizet ki, akkor természetesen ki lehet kérni a pénzt, amit átutalnak a bankszámládra (20,000Ft-ig ha jól emlékszem 250ft-ért).
2011. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak vevő vagyok, a PayPal tudja a kártyaszámom, rendeléseimet ő fizeti ki (rajta keresztül) az eladónak.

Csak egy, a nevemhez kapcsolódó képzetes számlaszámom van, amin nincs pénz. Vásárláskor csörren a telefon a zsebemben, hogy forint számlámról elvittek ennyi+annyi forintot a valuta értékének fejében.

Ha eladó lennék, és érkezne pénz, az más eset..

2011. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint 5 éve használom, és csak ajánlani tudom.


"ha van hozzá csatolva bankszámla és valahol megadom a paypal-emet, akkor ők hozzá tudnak férni úgy is, hogy nekem valamiféle károm legyen benne?"


Nem bankszámla van hozzá csatolva, hanem kártyaszám. A kártyához tartozó elkülönített bankszámlára mindig annyi pénzt teszel, amennyiért éppen vásárolsz. Így nem érhet kár. De amúgy se, mert minden tranzakciót te magad hagysz jóvá, akinek küldöd, az csak az email címedet látja, ami egyben a felhasználóneved is.


"Másfelől az érdekelne, hogy készpénzt lehet-e belőle valami módon csinálni."


Lehet, ha emberek küldenek neked pénzt. Mint már mondták előttem, olyankor az egyenlegeden szereplő összeget át tudod utalni a forint alapú számládra. De ennek a számlának meg kell egyeznie a te neveddel, másnak nem lehet. Ugyanez igaz az átutalással való egyenleg feltöltésre is. A feltöltésnek nincs sok értelme, ha kártyával használod a Paypalt.


A biztonságról még annyit, hogy ha gondod lenne egy eladóval, akkor indíthatsz ellene pénzvisszafizetési eljárást. Első körben ő maga dönthet a pénz visszaadásáról (refund) Ha erre nem hajlandó, akkor az indokaid ismertetése után a Paypal elbírálja az ügyet, és általában visszaadják a teljes összeget. Ez fokozottan igaz ha eBayen vásárolsz, mert ott van "buyer protection" mint már feljebb is említették.


A használata ingyenes, ha fizetésre használod. Az ő hasznuk abból származik, hogy néhány százalékot leszednek attól, aki a pénzt kapja. Ha te kapsz pénzt valakitől, akkor számolnod kell ezzel a ténnyel. Accounttól függően ez a jutalék 3-5% között van. De mondom, vásárlóként ez téged nem érint.

2011. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!