Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az 5 éve kötött Fundamentámat,...

Az 5 éve kötött Fundamentámat, ha most kivenném akkor ugye nem csak lakáscélra költhetném? 8 éves a szerződésem, és ha most akarnám kivenni, akkor is tudnék rá hitelt igényelni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az ilyen régen kötött lakástakarékokra még nem ugyanaz a törvény vonatkozik és ez úgy lett kötve, hogy szabad felhasználású legyen! Állami támogatást megkapnám rá, ha most akarnám kivenni???


Próbáltam keresgélni infókat, de az ilyen régi szerződésekről nem nagyon írnak sehol...


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 3. 12:36
 1/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A régi lakástakarék-pénztárak a 8. év végén szabad-felhasználásúak csak és kizárólag, ha bármikor előtte akarja valaki felhasználni, akkor azt csak és kizárólag lakásra költheti, akkor kapja meg az Á.T.-t. Az újak már akkor sem.
2012. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Most nem tudod kivenni, hisz 8 évre kötötted. Vagy ha kiveszed, akkor buktad az állami támogatást (tehát szinte annyit kapnál meg mint amennyit befizettél). Most maximum egy áthidaló kölcsönként kapnád meg a még be nem befizetett pénzedet is (állami támogatással), viszont az lakáskölcsön amit csak lakásra fordíthatsz. Tehát ha szabad felhasználást akarsz az állami támogatással, akkor várd meg a 8 évet.
2012. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Nem, ha most kiveszi, akkor jár az állami támogatás kölcsön nélkül is, csak lakásra kell fordítani. Az LTP 4.-és 8-év között bármikor felhasználható. Csak nem mindegy mire.
2012. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem veheti fel, csak amikor a futamidő letelik!!!!!


4 év után akkor vehetné fel ha annyira kötötte volna, ha 8 évre akkor bukja az állami támogatást és nem ért semmit az egész!!

Várja meg és még szabadon felhasználhatja!

2012. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is hat év után vettük fel a nyolc éves fundit, és megkaptuk az államit, és a kamatot is. Persze ahogy S. Krisztián is írta, lakásra kellett fordítani, ugrott a szabaf felhasználás.
2012. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Általános szerződési feltételek : J pont 32-es paragrafus 5-s pont:

Az állami támogatásra való jogosultságot elveszti a lakás-elôtakarékoskodó, ha a

megtakarítási ideje a betét felvételekor nem érte el a négy évet, vagy a támogatással

és kamatokkal növelt betétjét nem a 4. §-nak megfelelô, a Magyar Köztársaság

területén megvalósuló lakáscélra használja fel. Amennyiben a betét felvételekor a

megtakarítási idô még nem érte el a négy évet, a Lakás-takarékpénztár a lakáselôtakarékoskodó

betétszámlájáról levonja a jóváírt összes állami támogatást az arra

jóváírt betéti kamattal és a levont összeget átutalja a MÁK-nak. Ha a kedvezményezett,

ennek hiányában a lakás-elôtakarékoskodó annak az összegnek, amely

után állami támogatást kapott, egy részét nem lakáscélra használja fel, a betéti

kamattal növelt állami támogatás arányos részét a Lakás-takarékpénztár a lakáselôtakarékoskodó

betétszámlájáról levonja, és a levont összeget átutalja a központi

költségvetésnek, vagy amennyiben a támogatással növelt összeget a lakáselôtakarékoskodó

vagy a kedvezményezett már felvette, a támogatás arányos részét

vissza kell fizetnie a Törvény 24. § (5)-(6) bekezdése alapján. A támogatásból levont,

illetve visszafizetendô résznek olyan arányban kell állnia a betéti kamattal növelt teljes

állami támogatással, amilyen arányban a nem igazolt összeg áll a betét és az állami

támogatás kamatokkal növelt összegével, illetve lakáskölcsön igénybevétele esetén

az igénybe vett teljes összeggel.

2012. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, akkor rosszul tudtam. De a lényeg, hogy a szabad felhasználás csak 8 év után "jár".
2012. jan. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen, kiveheted, de az állami támogatás csak akkor jár, ha igazolod, hogy ingatlan-célra használod fel. Üdv. (én pont most csináltam ugyanezt, lakáscélra). Tudnál rá hitelt is igényelni. Keress egy személyi bankárt, ők tudnak ebben segíteni.
2012. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy a hitelt is kizárólag lakáscélra használhatod.
2012. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!