Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankban lévő forintjaimat...

A bankban lévő forintjaimat át fogom váltani svájci frankra, vagy dollárra. (Euro-ra váltani állítólag szintén kockázatos. ) Melyikre váltsam át? Melyik stabilabb hosszú távon? Ha ezt egy pénzügyi szakember olvassa, kérem, hogy válaszoljon.

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 21:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!:-)
2012. jan. 4. 21:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne. Bocs, hogy ideirkálok, nem tudom a választ. Csak annyit tennék hozzá, hogy talán még a befektetési aranyban érdemes gondolkodni.
2012. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor akarod átváltani, amikor ilyen gyenge a Ft? Nem egy bölcs lépés.
2012. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de én átváltottam. Bár egy része már régebben dollárban van. Ha kosarat kapunk az IMF-től, vagy valamilyen okból nem lesz megegyezés, akkor még tovább fog gyengülni a forint.


Ha lesz megegyezés, fél vagy egy év múlva ugyanez, vagy még rosszabb lesz a helyzet. Szóval, ha beváltod és erősödni kezd a forint, ne váltsd vissza.


Persze ez nem biztos, de én így látom.

2012. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is át szeretnék váltani valamennyi pénzt, csak egyenlőre még várok.. Ha elkezdődnek a tárgyalások, akkor hirtelen erősödni fog a forint. Szerintem én akkor fogom átváltani. Ha sikerül megegyezni, akkor egy ideig tovább erősödik.. és megszívtam.. ha nem sikerül megegyezni, akkor viszont gyengülni fog, és nyertem.. Sajnos nekünk halandóknak ez kiszámíthatatlan. Persze vannak akik már most tudják, hogy mi lesz.

Amúgy a norvég koronát is emlegetik mostanában mint alternatíva.

2012. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most a legrosszabb váltani. Ha már váltasz, több részletben, több árfolyamon tedd, ne az egészet egyen, mert rosszul jársz, ha meg közben visszaesik, de kéne pénz.
2012. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes, hasznos válaszaitokat! 13:52-es: teljesen egyetértek.

Euro-ra úgy néz ki nem váltom, valószínűleg a svájci frank lesz a nyerő, illetve a dollár. És igen: a norvég koronát tényleg emlegetik mostanság és stabilnak tűnik hosszú távon. Egy osztrák bankban érdeklődtem számlanyitással kapcsolatban, ahova időpontot kell kérni, mert annyian vagyunk.Tudjátok, mikorra kaptam? Két hét múlva.:-)

2012. jan. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!