Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az ország a csőd szélén!...

Az ország a csőd szélén! Érdemes kivenni a bankból a forintbetétes megtakarításaim?

Figyelt kérdés
Most, hogy nagyon rezeg a léc Magyarországon, hajszál híjján államcsőd fenyeget bennünket, mit gondoltok arról, hogy a bankban elhelyezett forintbetét lekötéseket érdemes kivenni, vagy maradhat bent? Csak azért kérdezem, mert olvastam, még ha bekövetkezne az államcsőd, a lekötött forint betétekből sem tudnának megoldani a problémát! Ti mit gondoltok erről? Csak azért, mert nem akarom elveszíteni az évek alatt összegyűjtögetett pénzemet!!!
2012. jan. 5. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Más válaszok születtek 1 millió alatt és mások 1 millió felett.

Aki tehette, már korábban résen volt.

2012. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a pénzedet veszíted el, hanem az értékét... mennyivel jobb az, ha kiveszed a bankból az összes pénzedet és tudsz rajta venni egy vekni kenyeret?
2012. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az infláció egy más tészta, de persze ez egyértelmű, amit mondasz, hogy a pénz elértéktelenedik! Lassan úgy leszünk a forinttallehet erős túlzás, de mint anno az NDK-ban (ha jól tudom) volt 10.000.000-os bankjegy még akkor ugye márka volt a pénznem, abból a összegből meg tudtál venni 2 kiló zsírt!....
2012. jan. 5. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogy volt olyan, azt ott Németország, nem pedig Magyarország. A legnagyobb címletük 500 márkás volt.

Ellentétben velünk, ahol még 100000000 b-pengő is volt forgalomba.

2012. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

kedves 16:58


De volt 10 milliós bankjegy, 1923-ban bocsájtották ki!


[link]

2012. jan. 5. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:
1923-ban mikor volt NDK? Az NDK nem 1949ben jött létre?
2012. jan. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igaz, én tévedtem nem az NDK időszakában volt, hiszen az még odébb volt egy csöppet! ezért a botlásért elnézést! :)
2012. jan. 5. 17:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lekötött pénzt veszel ki akkor ha jól tudom elveszted a kamataid jó részét, úgyhogy szerintem nem érdemes kivenni. Nem lesz államcsőd, attól még messze vagyunk.
2012. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztosan nem lesz államcsőd szerintem se. Sok dillettáns újságíró van, akik keltik a rémhírt, mert ugye kell írni valamiről.
2012. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!