Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon ebben az esetben visszav...

Vajon ebben az esetben visszaveszik az A-hitelkeretemet?

Figyelt kérdés
Kevesebb összeg jön a számlánkra,mert lejárt a gyedem,amit az oep.től kaptam.Most gyest kapok+csp,megy még rá a férjem keresete,ami nem sok.A hitelkeretet nem szoktuk teljesen kihasználni,és ahogy eddig is úgy ezután is csak a férjem keresete van úgy feltüntetve,hogy munkabér,ez változatlan lesz a továbbiakban is.Az a kérdésem,hogy vajon visszaveszik e attól függetlenül,hogy munkabérként ugyan annyi lesz az utalás ahogy eddig is.

2012. jan. 6. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
A hitelkeret összege akkor változik, ha a beérkező összeg változik. Ha csökken, akkor visszavesznek belőle. Mindegy, hogy kitől jön rá az összeg, csak azt nézik, mennyi érkezik be rá egy hónapban, hogy kitől és milyen jogcímen, az nem érdekli a bankot.
2012. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az itt olvasottak alapján érdekli.

Azért kérdeztem,merthogy én is úgy gondoltam mint te,de rájöttem,hogy a munkabér érdekli csak,más egyéb nem.

És munkabér ugyanannyi fog érkezni eztán is.

2012. jan. 6. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a m.helyem a gyed-et úgy utalja, mint munkabér. Így van feltüntetve az utaláson. Tehát a bank nem is tudja, hogy az bér, vagy gyed? :)


Mikor gyest kaptam, apám kiegészítette a gyed és a gyes közötti összeget ugyanannyival, mint amennyit vesztettem a gyed és a gyes között. A hitelkeretem nem változott.

2012. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tesz a bank.

Itt kerestem rá és úgy értelmezem,hogy a munkabért nézi,az meg változatlan.Eddig munkabérként ment rá 70ezer,a többi meg kb 150,nem munkabérként.A hitelkeret 210,de nem volt mind kihasználva még sose.Úgy tudom a munkabér 3szorosa a hitelkeret,akkor lehet,hogy ez a férjem bére után 210?Az enyém meg nem számított mert az nem bér volt?

2012. jan. 6. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik bank, az is lehet, hogy bankonként változó. Én Budapest Bankos vagyok, nálunk csak az összeget nézik...


Hívd fel őket és kérdezz rá. :) Jobb a biztos tudás mint a bizonytalan találgatás. Csak általánosságban kérdezz, ne a konkrét neveddel címeddel.

2012. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

OTP

Ebben teljes igazad van.

Nem mertem felhívni,mert mi van ha én figyelmeztetem rá őket,hogy kevesebb megy rá.De név nélkül,általánosságban...

2012. jan. 6. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáljatok meg minél hamarabb kikecmeregni abból, hogy folyószámlahitelből éltek. Kb 35%-os kamata van.
2012. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen rengeteg a kamat az A hitelnek !!
2012. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Le fogják csökkenteni. Nekem is most csökkentette le az otp. Nem ment rá csak gyes és családi pótlék. Így lecsökkentette. Amúgy nekem munkabér most se megy rá, mégis hagyott jócskán hitelkeretet.
2012. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ah,köszi a válaszokat,majd meg látjuk mi lesz.
2012. jan. 7. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!