Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kell adozni edesapamnak a...

Enigmapont kérdése:

Kell adozni edesapamnak a bankszamlajan levo nagyobb osszeg utan?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek, tehat valuta alapban van az o neven a penzem, amit most at fogok utalni valakinek es lakast vasarolok belolea maradekot forint alapban egy masik szamlara. Igaz az, hogy apukam majd kesobb kap egy levelet az APEH-tol, hogy ezt a penzt adozza meg, mert nem a fizetesenek a resze?
2012. jan. 7. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos:

-ha nem betétszámlán van hanem sima folyószámlán akkor nem adóztatják, a betétszámlákkal most kavarnak valamit, de még nem olvastam el a jogszabályt (ha kijött már egyáltalán)

-forintalapot felejtsd el szerintem, USD vagy ha biztosra akarsz menni angol font

-magyar bankokat szintén, külföldön nyiss számlát, lehetőleg svájcban, de jó bármelyik német vagy osztrák bank is


Lényegében ennyi, ha nagyobb összegű pénzed van érdemes kivinni az országból, mivel a kormány gazdasági intézkedései kiszámíthatatlanok, a jogszabályok nem egyértelműek és képlékenyek. Szerintem nem éri meg kockáztatni, külföldi bank (nevet nem mondom, egy olyan ami neked szimpatikus), és még véletlenül sem euró forintbetét, hanem vagy USD (bár mostanában viszonylag érzékeny a spekulációkra illetve nő az államadósságuk, de 2-3 évig még stabil lesz, és az árfolyamnyereségen még profitod is lehet), vagy angol font, ennél nincs akkora árfolyammozgás, de "be van betonozva".

2012. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Jövedelemadó van, vagyonadó nincs.

A beérkező forintösszeg nem jövedelem, hiszen devizában korábban is az ő nevén volt.

2012. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

koszi. Hat nekem angol fontban volt eddig a penzem, illetve meg most is, de vasarolok egy lakast, ugyhogy abbol fogom ezt kifizetni. Van egy kis resz, amit kesobb kell majd kifizetni, de mivel a forint ennyire gyenge most, erdemes most atvaltani a fennmarado forintot is addig, mig nem fizetem ki. (sztem)

Hat igen, ez nem jovedelemnek szamit, de felnek, hogy belekotnek, hogy honnan is van ez a penz? Tessek szepen adozni utana!

2012. jan. 7. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem betétszámlán van, és nem sikkasztott pénz 8nyilván nem) akkor nincs mitől félned, nem fogják utólagosan megadóztatni, ha minden igaz meg sem tehetik (bár ez a kormány...) Alapesetben pedig semmi közük nincs hozzá honnan van. Lényeg a lényeg nyugodtan vágj bele, nagy valószínűséggel nem lesz ilyen problémád.
2012. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lekotott, kamatozo penz volt, amit tegnap feltortek, hogy tudjam utalni.
2012. jan. 7. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:

De hát miért, honnan van a pénz? Te édesapádtól kaptad, ezt igazolja a banki kivonatod, ahol ott szerepel az átutalás. A közlemény legyen az, hogy ajándék. És kész is. (Apa-fia viszonyban adómentes az ajándék, ha bankbetétben adják, az átutalás pedig annak minősül.)

Aztán amit az APEH megkérdezhet, hogy édesapád honnan szerezte. Ha tudja igazolni, hogy honnan való, akkor semmi gond - ha megkérdezik. Ha nem, akkor a vagyonosodási vizsgálat alatt az APEH kideríti, és annak megfelelően jár el.

De ha az egy összekuporgatott megtakarítás, vagy befektetési tevékenységéből származó pénz, akkor "teljesen legális", és tudja az eredetet igazolni.

2012. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez a penz az en penzem, kulfoldon dolgozom es ez a felretett penzem. A szamlat edesapam nyitotta, mert en nem voltam az orszagban akkor, igy az o neven van, nekem csak jogom van hozzaferni, de a szamla hivatalosan az ove.

Ebbol fogom utalni a lakas eddigi tulajanak a penzt.

2012. jan. 7. 12:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Megnéztem, még nincs rá jogszabály, úgyhogy nem fogják adóztatni, kamatadót alapból lehúzták már róla, szóval semmilyen fizetési kötelezettség nem lesz belőle.
2012. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom!!!!
2012. jan. 7. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!