Mi a menete annak, ha a MÁK-tól ki akarom kérni a babakötvényt? Vagy elöbb a kiszemelt bankhoz kell mennem? Ti kikértétek, raktok rá?

Figyelt kérdés
Ja, és van vmi határidő,amíg ki lehet kérni?
2012. jan. 8. 10:18
 1/10 anonim válasza:
Nekünk küldtek a MÁK-tól egy levelet, hogy megköthetjük a babakötvényt, ezen rajta van a baba ideiglenes adószáma! Mi csak bementünk ezzel a papírral az Erste-hez és ott meg is csinálták!
2012. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ja és mi havi 5 ezret teszünk rá!
2012. jan. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És miért nem hagyjátok a MÁK-nál? Nincs költség,és ugyanúgy, ha nem jobban kamatozik, mint egy bankban. Megtakarításnak vannak már életszerűbb dolgok a gyermeknek,amik rugalmasabbak és nagyobb biztonságban tudhatjátok őt, ha veletek történik valami.
2012. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából még nem döntöttünk,de a menetére azért kíváncsi vtam!

2012. jan. 8. 16:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is a bankon keresztül intéztük. (azaz ők mindent elintéznek helyetted). Mi is ráutalunk. Miért nem hagytuk a MÁKnál? Mert oda nem tudsz utalni. Egyébként pár bank díjmentesen vezeti a számlát.
2012. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Eszem ágában sem volt átrakni egyik gyerekemnek sem bankba a babakötvényt. De a menete az, hogy a baba adószámával és a születési anyakönyvi kivonatával bemész a kiszemelt bankhoz (jól nézz utána!). Határidő nincs.
2012. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.-nek:

1. 2009 óta biztos (de lehet, hogy régebb óta) a MÁK-hoz is lehet befizetni.

2. Sokkal jobb megoldások is vannak ha félre akarsz rakni a babának, mint a babakötvény.

2012. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Egyet azért szögezzünk le, a babkötvény ad évi 12e Ft-ot cserébe megszab minden feltételt, a gyermek 18. életévének betöltése után nyúlhat hozzá, más nem csak ő. Ha a szülőkkel történik valami, és nincs befizetés, akkor a gyámügy kezeli a pénzt OTP lekötetlen /0,1% kamaton/ számlán és nem engedi a gyereket hozzányúlni 18 éves koráig. Ne adj isten 10 éves amikor történik veletek valami. 8 évig viszi az infláció a pénzt, én csak erre mondtam, hogy vannak már ÉLETSZERŰBB, nem biztos, hogy nagyobb hozamot hozó, gazdag lesz a gyermek megtakarítások, de legalább megkapja azt a pénzt, amit a szülő szeretne, hogy megkapjon és akkor amikor a szülő szeretné. 2011-ben közel 150e jelentkező volt Felsőoktatásba. 2012-ben nem tudom mennyi lesz, de max. 34e-n kapnak Államilag finanszírozott helyet! 25% az esélye, hogy valaki bekerül statisztikailag. Ha nem akkor menjen dolgozni, vagy inkább megpróbálja valaki összegyűjteni neki, mert akkor félévente 300e Ft-ot nem hiszem mindenki elő fog tudni húzni a zsebéből.
2012. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Krisztián, ne ezt szögezzük le :)



Az állami támogatás mértéke a befizetett összeg 10%, max. évi 6eFt! Azoknak 20%, max. 12eFt/év, akik rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak (akiknél az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 39900Ft-ot).

2012. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De van akinek 12e Ft, nem? :D Úgy tudtam, hogy valaki bele fog kötni abba amit 4 óra alvás után éjfél előtt kiírok, hogy nagyon.
2012. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!