Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pozitív adóslistával kapcsolat...

Pozitív adóslistával kapcsolatban, több bankkal állok kapcsolatban, persze az egyik a másik nem tud, ebből kifolyólag tudomást tudnak szerezni egymásról, ha mondjuk mindegyik feltölti adataimat a poz. Adóslistára?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 07:57
 1/3 lizzi77 ***** válasza:
Ez nem így működik. A poz. adóslista, ugyanúgy, mit a KHR , központi lista, tehát egy központi helyre küldi fel az összes bank.
2012. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is, ez nem két külön lista, hanem egy lista, a KHR. Két része van: az egyikben a magánszemélyek adatait tüntetik fel, a másikban a cégekét. A cégek esetében eddig is minden adat szerepelt, bankszámlákról, hitelekről, mindenről ha volt késedelem, ha nem. Annyi az újdonság, hogy most a magánszemélyeknél is bevezették ezt. Egyelőre beküldi mindegyik az általa nyilvántartott adatokat rólad. A Bisz Zrt. pedig feldolgozza. Ha valahol hitelt akarsz felvenni, akkor aláíratnak veled egy nyilatkozatot majd, hogy lekérhetik az adataidat a KHR-ből a bírálathoz. Csak úgy egyik bank sem fog utánad nézelődni ezen a listán.
2012. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem ez volt a kérdés lényege! Én értem a kérdezőt: gondolom több különböző banknál vett fel hitelt, de sehol nem vallotta be, hogy máshol tartozása van... Különben a második, vagy a harmadik már nem adott volna neki hitelt, a túlzott eladósodottság illetve a megtérülés/hitel bebukásának kockázata miatt! Hogy érzékeltessem: nekem is van vagy 4 hitelem, nem is kicsik, különböző bankoknál. SOHA nem késtem a törlesztésekkel, mindig mindent kifizettem, DE: ha a 3. illetve a 4. tudta volna, hogy már van 2 nagyobbnak mondható kölcsönöm, akkor semmit se adtak volna! Egyszerűen azért, mert innentől ez már -jogosan és logikusan- az ő részükről kockázatkerülés. De ettől még látni kell, hogy nem mindenki dől be, akinek 3-4 esetleg több hitele van! VISZONT: a pozitív adóslista után ha hitelt mész felvenni akkor a bank majd azt mondja, hogy dehát magának már van három! Igaz az is ott lesz, hogy mindent mindig pontosan fizettél, DE a negyedik hitel már lehet, hogy olyan teher lesz, hogy elkezdessz bedőlni! Lehet, hogy nem, de itt a bankok már azt is nézik, hogy akár megszűnhet a munkahelyed is, lebetegedhetsz, stb. Tehát a megtérülés kockázatos. A pozitív adóslistával látni fogják a már meglévő hiteleidet, tehát nincs többi az, hogy csekkes befizetésű hiteleket felvetted, és amikor kellett még hitel, akkor nyugodtan vitted az utolsó 3 havi bankszámládat, mert tudtad, hogy azon a fizudon kívül semmi mást nem találnak... Te meg nem vallottad be, hogy máshol is van hiteled. Ennek vége. Kivéve: ha nyilatkozol arról, hogy NEM járulsz hozzá, hogy a KHR a pozitív adóslistáról továbbítsa kikérésre az adataidat - ehhez ugyanis jogod van. Ez esetben azonban a bankok ezt is intő jelnek veszik, így előfordulhat, hogy indoklás nélkül (vagy valami homályos jogi duma alapján) nem adnak neked hitelt, vagy csak sokkal nagyobb kamatra (a kockázat miatt). Esetleg fedezetet kérhetnek, vagy egyéb iratokat, közüzemit stb. Üdv.
2012. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!