Milyen kártya az amikor fizetek vele akkor nem a pin kódot kéri, hanem csak egy aláírást?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Aláírni minden bizonylatot alá kell, ha kér pint, ha nem. Egyszerűen megközelítve a dombornyomásoshoz nem kell vásárláskor a PIN-kód, de talán most már ahhoz is kell. Változik/változott mostanában a szabály.
2012. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Nem kell minden POS bizonylatot aláírni. Ma már tipikusan, ha PIN-t kér akkor nem kell aláírni, ha nem kér PIN-t, akkor viszont alá kell.

Tipikusan a dombornyomott kártyák ilyenek, de egyes indentált kártyák is. (Ha jól tudom a Budapest Bank Visa Electron ilyen.)


Elfogadóhelytől is függhet. Nekem Erste Visa Electronom van, és az esetek zömében PIN-t kér, aláírást nem. De volt már olyan, ahol fordítva volt. (Ez tipikusan az az eset, amikor a terminál nem kér visszaigazolást a banktól.)


Illetve most már minden bank áttér a chipes kártyákra, amelyek megint csak máshogy fognak menni. Ott ugye a chip tárolja a PIN kódot.

2012. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hitelkártya lehet esetleg?
2012. jan. 12. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

"Sima mágnes csíkos"

Nekem két bank kártyám van "Nem hitelkártya".

Az egyik sima felületű mágnes csikós , csak aláírást kér .

Az újabb chip-es sima felületű, mágnes szalagos " nem dómbor nyomott , Cib " pin kódot kér .

2012. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pay Pass kártya
2012. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!