Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kérdésem örklésröl van e...

A kérdésem örklésröl van e szó vagy ez már az én hitelem? Kérek szépen értelmes válaszokat, aki kiismeri ezzel magát és nem az interneten akar tanácsokat osztogatni, aki nem ért hozzá kérem hanyagolja a kérdésem.

Figyelt kérdés

A kérdésem a következö lenne:

Kiskorú voltam még amikor a szüleim (törvényes képviselöim)

".....ügyszámú adásvételi szerzödésben tett joginyilatkozatát - mely szerint nevezett kiskorú............. lakcím jelü ingatlan 1/1 tulajdonjogát úgy szerzi meg,hogy az adásvétellelegyidejüleg kerül sor holtigtartó haszonélvezeti jog alapítására ...... szülök javára..................................................a szülök írásban nyilatkoztak, hogy az ingatlant teljes egészében kölcsönböl szeretnék megvásárolni."

"Megállapítom, hogy az ingatlan ajándékozással történöszerzése azáltal, hogy azon egyidejüleg haszonélvezetet alapítanaknem szorulna a gyámhatóság jóváhagyására, azonbana kiskorúvétellel szerezte meg az ingatlan tulajdonjogát,ezértaz gyámhatósági jóváhagyást igényel."



Tehát a szüleim nem akarnak velem ügyvédhez fordulni azzal a kérésemmel,hogy én nem szeretném továbbá a nevem ezt a lakást,akkor sem akartam,de alá kellet írnom a szüleim akaratából.

Amikor a szüleim meghalnak,engem érint-e az öröklés,vagy ez már a nevemen van, akkor a hitel is az enyém lenne? Mert azt nem én vettem fel hanem a nagyon kedves szüleim.De azén nevemre vették a lakást,mert én voltam "elsölakás" kedvezményezett. Enyém-e a hitelfizetése ha a szüleim meghalnak?


2012. jan. 22. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Fú, nagyon jó kérdés, jó, hogy kiírtad! Kíváncsi leszek a válaszokra!
2012. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha addig le nem törlesztik, akkor igen, a tiéd lesz a hiteltörlesztés feladata! Nem bújhatsz ki, hiszen gyakorlatilag te vagy az adóstársuk, a te neveden van az ingatlan ami a fedezet a hitelre. Ha a szüleid meghalnak a bank nem fogja annyiban hagyni, hanem ráteszi a kezét a fedezetre, ezért vagy fizeted tovább a hitelt, vagy elárverezik az ingatlant...
2012. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van egy lakásod. Örülj neki.

A lakás a neveden van, csak a szüleid haszonélvezetetét kell töröltetni, ha majd meghalnak. (Csak a halotti anyakönyvit kell bemutatni.) Nem tudom, hány éves vagy most, de nyilván ez soká lesz.

Természetesen a még fennálló hiteltartozásért a hagyaték erejéig felelnek az örökösök, de ha a jelzálog rajta van a lakáson, akkor a bank azt is elárverezheti, akárki is a tulajdonos.

Az is gond, hogy a lakás tulajdoni helyzete csak a bank jóváhagyásával módosítható nyilván ezért nem akarnak a szüleid ügyvédhez menni.

Ha rendben fizetik a hitelt, ha a lakásban laknak, és minden költséget fizetnek utána, akkor semmi gond a jelenlegi helyzettel.

2012. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nos! Ha nem akarsz, erőszakkal nem tehetnek tulajdonossá, illetve ha nem akarsz, nem maradsz tulajonos. Mivel ők a haszonélvezők, annyit tudsz tenni, hogy ajándékozással átadod nekik a tulajdon jogot. Persze ha ebbe belemmenek, mert illetéke valószínű így is lesz.

Ha minden mmarad a régiben és elhalnak a szüleid - mivel eddig is, azután is te leszel/maradsz a tulajdonos, nemcsak az ingatlan lesz a tied, hanem a rajta lévő adósság is. Azért ez elég kényes ügy, ezért javasolok egy ügyvédi véleményt is. A baj, hogy erőszakkal tettek téged tulajdonossá, s ennek következményeitől tartasz.

2012. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó igen te jól átlátod a helyzetem,az a baj hogy voltunk a bankban is és 20 millióról a hitel ma már 30 (harminc) millió a hitel tehát nem fogják tudni fizetni,már bármelyik pillanatban jöhet a részletfizetés emelés..... jó lenne egy ügyvéd tudom, hiszen ahogy jól értelmezted én kiskorú voltam csak 16 éves.....tehát nekem nagy beleszólásom nem volt a dolgokba....amit meg ma tehetnék arra keresem a választ...

Jól kibabráltak velem...tehát lakás nincs semmi féle...ez már csak idö kérdése :s sajnos ez nem egy szép történet :( azért köszönöm aki eddig leírta a véleményét,és próbált segíteni! Jöhetnek még értelmes válaszok,jól esik hogy vannak még segítö emberkék itt :)

2012. jan. 22. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:

A hitel azé, aki adósként/adóstársként/kezesként van feltüntetve a szerződésen. Ha te nem vagy ott, akkor téged nem érint, mert csak az ingatlan erejéig vagy jelzálogkötelezett. Az meg így is, úgy is megy a banknak, ha valóban elúszik a fizetés.

Ha viszont adós vagy , akkor gáz van.Amit nem hiszek mert 16 évesen nem írhattál ilyet alá.

2012. jan. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi rizikód nincs a dologban, legrosszabb esetben elviszi a bank a lakást, de mivel nem Te vagy az adós, neked ebből tartozásod soha nem fog fennállni.
2012. jan. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat... Remélem hogy nem lessz semmi bajom ebböl.... Èn adóstársként biztosan nem szerepelek...ez az ami furfangos ,hogy a lakás az "enyém" de övéké a haszonélvezet,de a hitel nem az én nevemen fut,és szerintem ez számít...De,hogy mi volt a kisbetüs részben,az igazság majd csak akkor derül ki... :((
2012. jan. 23. 00:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden esetre hajmeresztő ez a szülői "gondoskodás". Ilyesmiből senki nem kérne azt hiszem.
2012. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lcps ***** válasza:

Igen ebben az esetben te leszel a tulajdonos, így a lakás kölcsönszerződése is a te nevedre kerül.

Létezik olyan biztositás amely a támogatók elhalálozása esetén a biztositó kifizeti a lakás hátralékát.

-Kell a gyámhatóság hozzájárulása, hiszen a kiskorú, nem hozható hátrányba.

(adósságba)

Tehát a szülőktől garanciát fognak kérni vagy a kifizetésre irányuló biztositékot.(biztositás, kézpénz,állampapir,stb.)

2012. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!