Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autó hitel átvállalás hogyan...

Autó hitel átvállalás hogyan működhet ügyvédi vagy közjegyzői szerződéssel? Lehet-e valamilyen további felelősségem utána?

Figyelt kérdés
Ha az autó részletét nem fizeti a szerződő partner, akkor a bank kitől követeli a pénzt, vagy fedezetet ?
2012. jan. 24. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Autó hitel átvállalás nem szabad ilyen formában folytatni! Ha Te adod így az autót a bankkal szemben szerződést szegsz, ha nem fizeti az átvállaló a hitelt, akkor is tőled követelik az egészet és az autót is mivel a Te neveden van a hitel! NEM SZABAD így autót átvállaltatni! csak banki úton szabad, felmérik az átvállaló pénzügyi lehetőségeit, és sikeres átvállalás esetén az Ő nevére kerül a hitel , az autó átírás után.
2012. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sehogy sem lehet.


Ha te adod így az autót és a vevőd nem fizet a bank akkor is rajtad fogja számonkérni.


Ha te lennél a vevő akkor pedig az eredeti eladó BÁRMILYEN tartozása miatt kiveheti a bank vagy a végrehajtó ALÓLAD az autót.


A papíroddal meg kitörölheted a s3gged.

2012. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt 1 ismerősön 1 hiteles autóval nem bírta fizetni tovább, 1 barátjának át adta jól le lakták az autót 3 éves autó úgy nézet ki mint 1 25 éves és össze is törték . Külömböző mondva csinált okokból nem fizették és a bank elvitte az ismerősön még mindig fizeti a semmit .:( így nem szabad.


Nekem is volt 1 hiteles autóm 3 évig fizettem 1 240 000.- volt a vétel ár 3 évig fizettem 24-32 000.- Ft között de még mindig volt rajta 1 040 000.-tartozás.Lakás hitelt vettünk fel így az autót nem mertem megtartani és átadtam hitel átválalásal hivatalosan ez azt jelenti hogy elmentünk Budapestre az ERSTE bankhoz és ott megkötötték az új szerződést az új tulajdonos nevére engem meg töröltek. Az új szerződés 38 000.- Ft 2010 decemberbe de még mindig jobban megéri .Felelőtlenül ne csinálj semmit !Ja előtte hívd fel a bankot és küld el az irataitokat és hogy az átválalónak hitel képesnek kell lennie mert neki ugye lesz 1 új hitele és ezt elötte elbírálják.

2012. jan. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!