Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyarországon hova lehet...

Alföld kérdése:

Magyarországon hova lehet hivatalos felülvizsgálati kérelemmel fordulni, egyes bankok ügyfelekkel szemben elkövetett, a jog talaját nélkülöző " túlkapásai " miatt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Bíróság, mnb, és talán az állampolgári jogok biztosához, bár hozzá inkább fellebbezni kell, ha kell.
2012. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elárulod, hogy mi történt? Persze csak, ha nem titok.
2012. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miután a bedőlt hitelű autómat visszaadtam a hitelező banknak, az 3 hónap elmúltával végszámlát közölt, amit aztán a kiszabott fizetési határidőre teljes egészében maradéktalanul átutalással kiegyenlítettem. A bank befogadta az átutalást és levélben arról tájékoztatott, hogy így a közöttünk fennálló hitelezési szerződés megszűnt. Majd egy következő levelében arról informál, hogy áthelyezett a pozitív adósok listájára.

Ezek után pedig küld egy sárga csekket, hogy fizessek be további 25o ezer Ft-ot egyösszegű tartozás fejében.

A személygépkocsit még júliusban a saját lábán személyesen vittem vissza az átvevő telephelyre. A végszámlát amint kiküldték egy összegben, maradéktalanul kifizettem. Nem értem hogy a bank milyen indokkal kér most újabb összeget tőlem, mikor ugyanez a bank közölte, hogy a tartozásom immáron 0 vagyis nulla.

Sajnos minden érdeklődésemre a bank nem tudja megmondani, hogy miből ered ez az összegtartozásom, de utólag már egy ügyvédi irodát bízott meg, hogy hajtsa be rajtam, de az ügyvédi iroda már csak 185 ezer Ft-ot követel tőlem.

Megy ez a követelés még lejjebb is, vagy ilyenkor mi a teendő?

2012. febr. 2. 06:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy ha nem mondják meg, miért kell fizetned, akkor perre viszed az ügyet.
2012. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!