Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek ha a bank egy...

Alföld kérdése:

Mit tehetek ha a bank egy teljes egészében törlesztett kölcsönszerződés után hónapokkal további követeléssel lép fel?

Figyelt kérdés
Egy bedőlt hitelű személygépkocsi visszaadása és a kölcsönszerződés a bank által kiállított végszámlaösszegének határidőn belüli kiegyenlítése után, miután a bank közölte velem, hogy a tartozásom 0 és küldött egy levelet, hogy átsoroltak a pozitív adóslistába, milyen alapon kérhet hónapokkal később egyösszegű tartozás fejében további százezreket? Köteles vagyok- e én ezt a követelést kifizetni? Ugyanezen banktól igazolásaim vannak hogy nincs tartozásom és a köztünk lévő szerződés is megszűnt. A több százezer Ft követelés jellegéről nem akar informálni, reklamáló levelemre nem válaszolt, de az összeg befizetésére már utóbb egy ügyvédi irodán keresztül szólított fel!

2012. jan. 27. 08:54
 1/2 anonim válasza:
20%

Egy hitel általában hosszútávú dolog, lehet, hogy előtörlesztettél. Ezt nem szabad! Ha legközelebb gyorsan akarod kifizetni, kölcsönt vegyél fel, és ne hitelt.

A hitel általában 1 évnél tovább tart, kisebb összegben kell kifizetni. Van különbség!

2012. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a bank által közölt összeget végtörlesztetted,és ezt igazolták is,akkor semmilyen további követelésük nem lehet.

Írj panaszlevelet a Vezérigazgatóságuknak, vagy a PSZÁF-nak.

De ha az OTP-ről van szó,akkor nehéz dolgod lesz.

Nekem a jelzáloghitelem egyösszegű kifizetése után másfél évvel küldték,hogy elmaradtam a törlesztőrészletekkel. 3 hónapomba,és sok levelezésbe került,mire elismerték a hibát.

2012. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!