Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy barátom kérne kölcsön...

Egy barátom kérne kölcsön tőlem egy jelentősebb összeget. Szerintetek mekkora kamatot kell /illik /lehet kérni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Arra kell a pénz, hogy a vállalkozásában résztulajdonos felet kivásárolja. Egy éves időtartamról van szó és hajlandó jelzálog fedezetet is adni.
2012. jan. 30. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó haver, akkor add MNB alapkamatra(mi régen családon belül mindig így számoltunk el). Ha késik, akkor dupla banki alapkamat.
2012. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ptk. 231. §-ától indul a pénztartozás kamata leírás.

[link]

2012. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jelzálog fedezetet is hajlandó adni, akkor bankhoz menjen! Magánemberként nem is kérhetsz kamatot, ha jól tudom.
2012. jan. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért ne kérhetne magánemberként kamatot? Semmi nem tiltja! Előző hozzászóló belinkelte hozzá a Polgári Törvénykönyvet, amelyben ez szerepel. Magánemberként kamat akkor jár, ha a szerződésben ezt rögzítik is. Ha csak a Ptk-ra hivatkoznak, akkor az a szerinti kamat jár, ha kikötik a mértékét is, akkor az. Persze "uzsorakamatot" ne kérjen, mert azt a bíróság - ha úgy ítéli meg - érvénytelennek nyilváníthatja.
2012. jan. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Persze nem uzsora kamatot gondoltam, de nem kenyérre kell a pénz az illetőnek, hanem az üzleti vállalkozásába. Szerintetek a mai helyzetben egy fix éves 10% kamat reális baráti alapon?
2012. jan. 31. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból mondom, és azért is írtam, hogy menjen a bankhoz, ha a vállalkozásnak kell pénz, te ne adj. Én egyszer adtam kölcsön, és hónapokba telt, mire visszakaptam, pedig nem volt sok, csak százezres nagyságrend. Soha többet nem adok senkinek.

Te döntesz, csak remélem, a következő kérdésed majd nem az lesz, hogy hogyan lehet adósságot behajtani.

Mindenesetre javaslom, ha mégis sor kerül a kölcsönre, hogy közjegyző előtt írjátok, mert az egyből végrehajtható, ha gond van, az ügyvédi után még pereskedni kell.

2012. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is javaslom a közjegyzőset! Nagyon hasznos tud lenni. Az évi 10 % kamat nagyon is reális.
2012. febr. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi
2012. febr. 2. 11:46
 9/9 anonim válasza:

"mi régen családon belül mindig így számoltunk el"


családon belül kamatot kérni, hát elég gáz hozzáállás...

2014. szept. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!