Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a jobb? Deviza vagy a...

Melyik a jobb? Deviza vagy a Forint alap?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e átváltani a deviza alapú hitelemet forint alapúra?
2009. jún. 1. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdeklődj jobban utána.Azt,hogy az árfolyamok hogyan változnak,senki még csak megbecsülni sem tudja.De azt hallottam egy közgadasági műsorban valamilyen szakértőtől,hogy ha a hitel,hosszúlejáratú.nem érdemes átváltani.Egyrészt az átváltásért is pénzt kérnek a bankok,a kamat sem biztos,hogy kedvező,és hosszú távon kedvezőbb lesz a devizahitel.Példát is mondott,hogy mekkora összeget kell a lejáratig egyik vagy másik esetben visszafizetni.Mivel nincs hitelem,ezeket az adatokat nem jegyeztem meg.
2009. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen árfolyamon vetted fel a hitelt. Ha magas árfolyamon, akkor talán. De ha pl. 150 Ft-os árfolyamon vettél fel CHF hitelt, most semmiképp nem lenne szerencsés. Nem beszélve arról, hogy most sokkal magasabbak a hitelkamatok.
2009. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem érdemes váltani több okból sem.


Először is a váltásnál azonnal felmerül a vételi-eladási ár közötti különbség, amit szépen bevasalnak a bankok és magának a váltásnak is van díja. Ezek csak "apróságok" a nagyobbik gond mellett. A CHF alapú kölcsönök kamata kb fele/harmada a HUF alapú hiteleknek, tehát a váltással megúszod ugyan az árfolyam kockázatot, de kapsz helyette a nyakadba egy árfolyam kockázat nélküli stabilabb havi részletet, ami eleve magasabb összeg lesz, mint a most megemelkedett árfolyamú devizahiteled. Szerinted ez a megoldás "megéri"?

Azt se elhanyagolható, hogy a HUF alapú hitelek sem állandó kamatúak, azok is változhatnak a kamatperiódus lejártakor. (Ősszel, a válság kezdetén egyik pillanatról a másikra a jegybanki alapkamatot felemelték 8%-ról 11%-ra, majd később ugyan csökkentették, de azért ezek a számok eléggé sokkolók.)

5 éves a CHF alapú devizahitelem. 150 Ft körüli volt az árfolyam, amikor felvettem. Amikor felment 200 Ft-ra az árfolyam és a kamatokat is emelték, akkor igen, a törlesztő részletem is jócskán megemelkedett, de ha forint alapú hitelem lenne, akkor az induló törlesztő részletem már 5 évvel ez előtt is több lett volna, mint amit most az emelkedés után fizetek. Az, hogy megérje az átváltás, ahhoz kb olyan szintű árfolyam ingadozás kellene, ami államcsőd, vagy háború esetén szokott bekövetkezni, de akkor már azt hiszem teljesen más gondjaink lennének...

Aki hitelfelvétel előtt áll és megfelel az előírásoknak, annak most megéri állami támogatott forint hitelt felvenni, de az átváltási lehetőség a bankok részéről szerintem csak egy opciós lehetőség, ami egyáltalán nem jó, csak adott.

2009. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!