Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik ma magyarországon...

Létezik ma magyarországon törvényes mód, vagy lehetőség magánszemély tartozását átruházni másik magánszemélyre, vagy átvállalni másik magánszemélynek?

Figyelt kérdés

Egész pontosan már felmondott személyi-kölcsön szerződésből hátramaradt, faktoring által kezelt, részletfizetéses tartozásról beszélek. A szüleimet kellett kisegítenem pár évvel ezelőtt, viszont mostanra az anyagi helyzetem megromlott, a szüleim viszont már tudnák fizetni, és vállalnák is, de nem szeretném egyszerűen a kezükbe nyomni az én nevemre szóló csekkeket, mert ha bármilyen okból mégsem fizetnék, én járnék csak még rosszabbul.


"hát eleve nem kellett volna felvenni"-jelleggű válaszokkal kíméljetek, a hasznosakat pedig előre is köszönöm!


2012. febr. 11. 12:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, tartozásátvállalásnak hívják. A faktoring cégnek bele kell egyeznie, valószínűleg papírokat is bekérnek, de jogi akadálya nincs.
2012. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!