Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lakástakarékpénztári...

Ha lakástakarékpénztári szerződést kötök 4 évre a magam, férjem, két kiskorú gyermekem, szüleim és férjem szülei nevére, hogyan érhetem el, hogy a majdan megvásárolni kívánt ház egyetlen tulajdonosa én legyek?

Figyelt kérdés
Másik: A gyerekek nevére kötött szerződésből jövő pénzt hogyan fogom tudni felhasználni? A LTP lejártakor is még kiskorúak lesznek a gyerekek.
2012. febr. 12. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy már nem probláma tavaly óta és lehetsz Te a tulajdonos. Gyerekeknél legalábbis biztosan.

Ámde, mi olyan marha jó az LTP -ben?

Csak akkor buli, ha lakáscélú kölcsönt akarsz vele betörleszteni.

2012. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2011 jaunártól az az egyenesági rokon és házastárs is rád engedményezheti a szerződését, akinek nincs tulajdonrésze az ingatlanban. Viszont a férjed szülei csak akkor, ha a férjed is tulajdonos lesz, különben anyós/após szerződéséről lemondhatsz...

A kiskorú gyermek ltp-jét is fel lehet már használni gyámhatósági engedély nélkül.

2012. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szmija ***** válasza:

Az előttem szólóknak igazuk van, nekem is ilyen információim vannak ezzel kapcsolatban. Viszont én sem nagyon értem, hogy mi "tetszik" annyira az LTP-ben...?

Van annál sokkal jobb megtakarítási módja is a lakásvételhez szükséges pénz előteremtéséhez! Nekem egy ismerősöm ajánlott egy pénzügyi tanácsadót, akivel át tudom beszélni, hogy mit s hogy szeretnék! Bár az elején kicsit szkeptikus voltam ezzel a "szolgáltatással" kapcsolatban, de most örülök, hogy beszéltem vele és sikerült jobb lehetőséget kínálnia az LTP-knél! Nyilván nem biztos, hogy neked is tudna jobbat ajánlani, mivel ahhoz beszélned kellene vele, hogy te hogy is gondolod a továbbiakat - mint ahogy én is tettem - , de utána kiderül, hogy neked is tud-e jobbat ezeknél. Szerintem nem veszíthetsz vele semmit, maximum 1-2 órát az idődből! Ha gondolod megadom az elérhetőségeit.

2012. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az LTP-ben annyi tetszik, hogy van egy tervünk, amit meg szeretnénk valósítani, konkrétan házvásárlás, ehhez pénz kell, sok pénz, és az LTP-nél az állam már jelentős összeggel hozzájárul a cél eléréséhez.
2012. febr. 15. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A jelentős mérték kissé túlzó.

Arról van szó, hogy ad 30% -ot, de minden évben annak az egy évnek a 30% -át. Ha ezt kiszámolod, akkor az évek folyamán, összességében ez nem olyan nagyon komoly hozam, különösen, ha figyelembe veszed, hogy viszont a mellette járó sima betéti kamat igen gyengusz.

De eddig még nincs nagy baj. Baj akkor van, ha nem tudod lakáscélra elkölteni a megtakarítást, mert akkor nem tudod felvenni az állami kedvezményt, vagy vissza kell fizetni, vagy várhatsz a nyolcadik év végéig, hogy ne kelljen visszafizetni és az úgy már nagyon rossz bolt.

Rengeteg beragadt LTP áll ma Magyarországon.

2012. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szmija ***** válasza:
Arról meg ne is beszéljünk, hogy sokan azt hiszik, hogy a szerződéses összeget meg is kapják a lejárat után! Pedig, mint tudjuk, annak a fele hitelrész, amit elég sokan "elfelejtenek". A hitelrészt pedig csak lejáratkor veheted igénybe, ha egyáltalán van értelme ezt igénybe venned. Meg persze annak van egy törlesztőrészlete és egy futamideje is/ami azért elég "rövid"/, de a bank akkor is számol vele, mint meglévő kiadás és ha még kell egy kis banki hitel felvétel is a lakás megvásárlásához, akkor nem biztos, hogy jó kezdés már meglévő hitel(ek)lel újabb hitelhez folyamodni bármelyik banknál is/hacsak nincs kiemelkedően magas jövedelmed/! Arról meg ne is beszéljünk -az előttem szóló is megtette-, hogy ha netán bármi közbejönne menet közben, akkor az állami "rengeteg" támogatás tovaszáll, nem tudsz kiszállni a termékből, illetve nem is tudod úgy hosszabbítani, ahogy akarod...
2012. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!