Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi hitel törlesztési...

Személyi hitel törlesztési képtelenség, mit tehetnek ellenem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

2008 augusztusában 700.ezer ft személyi hitelt vettem fel egy darabig

fizettem kb 8hónapig aztán elvesztettem munkahelyem hitel felmondásra

került sajnálatos módon azóta sincs munkahelyem szociális segélyen

vagyok,nincs lakásom,autóm,semmim!Anyukámat azzal fenyegetik elviszik a

ház berendezését miattam,ott lakom viszont semmit nem vettem oda!Mit

történhet jogilag?Tényleg elvehetik a szüleim házát mert én ott

lakok vagy a berendezést elvihetik?Számithatok börtönre?Ez egy eléggé megalázó helyzet és nem is ugy

néz ki hogy lesz munkám mert egy eléggé elmaradott faluban élek:(


2012. febr. 16. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:
A végrehajtó bármilyen berendezést elvihet a lakásból, ami nem létszükséglet és nem tudják a szüleid papíron igazolni, hogy az övék, nem a tied. A lakásra nem tehetik rá a kezüket, hacsak neked nincsen tulajdonrészed benne. Börtönre nem számíthatsz, viszont a tartozás nem évül el és folyamatosan kamatozik. Általában a jegybanki alapkamat kétszerese a büntetőkamat. Itt napi kamatszámítás van, tehát valószínűleg már több millió Ft-tal tartozol. Ha valaha lesz valamid, akkor bármikor elviheti a végrehajtó, továbbá ha munkahelyed lesz, akkor a fizetésed harmadát vonni fogják. Ha valamelyik szülőd esetleg meghal és örökölsz, akkor tehetik csak rá a kezüket az ingatlanra. Addigra viszont valószínűleg olyan mértékű lesz a tartozás, hogy az ingatlan értéke sem fogja fedezni. Érdemes lenne esetleg elgondolkoznod a külföldi munkavállaláson vagy egy nagyobb városba költözésen, mert sajnos ez a tartozás az egész életedet tönkre teheti ha a homokba dugod a fejed.
2012. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!