Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elszeretnék adni, egy xbox...

Pink07 kérdése:

Elszeretnék adni, egy xbox 360 játékot, de előre akarnak nekem utalni, hogy olcsóbb legyen a posta. Ez hogy megy?

Figyelt kérdés

Az anyukám számlaszámát adnám meg, remélem jól írtam :D


Ez hogyan működik? Most megadom neki a számlaszámot, majd ő ráküldi a pénzt és kész? Nincs veszély, hogy levesz róla pénzt, meg ilyenek?

A másik, ha felveszem a pénzt, nem számítanak fel érte pénzt, hogy mondjuk 5000ft veszek fel, akkor levonnak 300-400ft...?


remélem nem nézek ki hülye gyereknek :D


2012. márc. 9. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megadhatod a számlaszámot (de csak azt), nem tud visszaélni vele.

És nem vonnak le érte több pénzt, mint bármilyen más pénzfelvételért.

2012. márc. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló jól írta. Add meg a számlaszámot de csak azt! Másra neki úgy sincs szüksége!

Ha megérkezik a pénz(1-3 nap) akkor pedig küldöd neki a játékot! De csak utána.

Viszont van egy olyan érzésem hogy ezt anyukáddal még nem beszélted meg :) Pedig jó lenne.

2012. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem. És akkor lenne egy másik kérdésem. Ilyenkor milyen postai módott kell választanom? Egyszerű ajánltott?
2012. márc. 10. 10:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is, anyukád nevét is meg kell adnod az utaláshoz, nem csak a számlaszámot.

Másodszor, ha te erről a számlaszámról veszel fel pénzt, akkor nagy valószínűséggel von le a bank készpénzfelvételi díjat. Ez minden banknál más, sok helyen van x db ingyenes készpénzfelvét, van ahol százalékos, van ahol fix összegű.

Harmadszor, csak és kizárólag ajánlottan postázz, mert akkor tudod igazolni, hogy feladtad ha esetleg elkeveri a posta, továbbá a címzett sem tudja azt mondani, hogy nem adtad fel.

2012. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem, és nem élhetnek vissza a számla számmal?
2012. márc. 10. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. A számlaszámból csak annyi látszik, hogy melyik banknál van és, hogy lakossági vagy vállalati számla-e. Ezekkel az infókkal pedig igazából semmire nem fog menni. A bank nem adhat ki semmilyen információt édesanyádról, sem telefonszámot, sem lakcímet, sem semmi egyéb fontos adatot.


Viszont, én a helyedben személyesen üzletelnék olyan helyen, hogy ki tudja próbálni a játékot a vevő és vinnék magammal egy felnőttet, hogy ne verhessenek át. Így meg lehet előzni a későbbi problémákat. Pl. megvádolhatnak később azzal, hogy téglát tettél a csomagba, nem is küldted el a játékot vagy rossz volt készülék, stb. Te csak azt tudod igazolni a posta által, hogy valamit, valamilyen állapotban feladtál arra a címre. De természetesen ez csak egy tanács volt.

2012. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dehogynem visszaélhetnek, mondjuk ha xbox-on rendel arany tagségot ott csak a bankszámla számot kéri, ennyierővel beírhatja az anyukádét, neki van aranytagsága tőletek pedig vonják a pénzt...
2012. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!